Damska Strefa Treningu: Under Armour Speedform Gemini 3 [TEST]

Under Armour Speedform Gemini 3

Wiosna-Lato 2017

Glowne

UA Speedform Gemini 3 – Słowem wstępu

Czas letni sprzyja treningom. Dodatnia temperatura i do tego piękne krajobrazy kuszą nasze ciała, by nie tylko z lekka je odsłonić, ale również ubrać zwiewne, sportowe ciuchy, odpowiednie obuwie do biegania i wyjść na trening.

Marka Under Armour jest mi znana od kilku lat. Kiedyś kojarzona z rynkiem z zza wielkiej wody słabo w Polsce dostępna. Dzisiaj chociażby za pośrednictwem MMsport w naszym kraju możemy coraz częściej zobaczyć osoby trenujące w produktach tej marki tak jak chociażby moją skromną osobę.

Od kilku miesięcy testuje nowy model obuwia do treningu na Wiosnę i Lato 2017 od UA. Nazywa się Speedform Gemini 3 i jest kontynuacją modelu Gemini 2, który testowaliśmy tutaj. Wypada tylko dodać, że to model w rozmiarze 255cm i wadze niespełna 240g co czyni go jednym z lżejszych w segmencie obuwia do treningu.  Nie jest to w każdym bądź razie but ciężki. Pierwszym wrażeniem było bardzo pozytywne odczucie dobrego trzymania się podłoża.

Testowałam obuwie na każdym możliwym rodzaju nawierzchni z zaznaczeniem, że jest to obuwie do treningu i stąd też w grę wchodziła bieżnia, asfalt, tartan czyli  powierzchnia z twardym podłożem.

Wlasciwosci

Under Armour Speedform Gemini 3 – O produkcie

Co do zastosowanych rozwiązań technologicznych możemy tak na dobrą sprawę zauważyć większość rozwiązań, które już można było dostrzec w modelu Gemini 2.  Jak przyjrzycie się modelowi to zauważycie brak plastiku, szwów no i bardzo ładną kolorystykę. Obuwie, które z pewnością będzie dobrze wyglądało na nogach nie tylko na tzw wybieganiu, ale spacerze czy luźnym wyjściu do sklepu. Model uniwersalny? To zależy jak do tego podejść. Dużo zależy od budowy nogi, stopy. Z tyłu obuwia mamy dość sztywną cholewkę no i niestety dość twardo robi się w okolicach kostki. Co nie zmienia ani trochę mojego nastawienia i przede wszystkich chęci na porządny test tego modelu obuwia do treningu.

Dynamika, sprężystość, amortyzacja, start to słowa klucze którymi idę w ocenie UA Speedform Gemini 3.  Sporo miejsca w obuwiu na rozmieszczenie palców, przygotowania stopy do umiejscowienia się. Następnie pora na wiązanie.

Obuwie trzyma się bardzo dobrze no i zdecydowanie nadaje stopie amortyzacji, która jest na wysokim poziomie. Odpowiada za to system  z panelem Micro G®, który w okolicach pięty amortyzuje wstrząsy zamieniając je w energię. Dodając do tego technologię Charged Cushioning na całej długości stopy, mamy pewność co do  odpowiedniej amortyzacji i ochrony stawów.

Dla stopy

Damska Strefa Treningu: Under Armour Speedform Gemini 3 [TEST]

Marka nie tak dawno temu zrobiła kolejny krok milowy, opracowując technologię Threadborne opartą na opatentowanej metodzie łączenia przędzy i mikro włókien. Dzięki temu, tkaniny są jeszcze bardziej miękkie i trwalsze, o maksymalnie spotęgowanym stopniu schnięcia i oddychalności, i to bez wspomagania spandexu (elastanu), tak powszechnie wykorzystywanego sztucznego włókna (które nie odprowadza wody i jest nieprzyjazne dla środowiska).

Threadborne stanowi innowacyjną technologię, która łączy specjalistyczne właściwości włókien, aby dostarczyć produkt o maksymalnej wydajności. Za sprawą splotu o nazwie Para, bardzo wytrzymałe włókna Dyneema zostały wykorzystane do produkcji obuwia biegowego.

Dzięki temu modele Gemini 3 oraz Speedchain wyróżniają się płaskimi szwami i kompresją dla doskonałego dopasowania, a także lekkością idącą w parze z wytrzymałością dla komfortu stopy biegacza.

Under Armour Speedform Gemini 3: Podsumowanie

Testując model na wielu kilometrach i różnych nawierzchniach mogę z całą odpowiedzialnością napisać, że jest to bardzo dobrym model do treningu zróżnicowanego, Daje dobrą przyczepność na trudnych nawierzchniach, mokrych, brudnych, nierównych. Jest bardzo pięknie zbudowany, estetycznie. W moim teście poradziły sobie dobrze ciągle licząc na to, że trafi się w kolejnych odsłonach i latach produkcji tego modelu but jeszcze bardziej dopasowany, a wtedy naprawdę wystawię ocenę celującą. Dzisiaj jest to takie 4+, bo brakuje trochę zarówno w kompletnej wygodzie podczas biegu jak też mam trochę wahanie czy obuwie sprawdziłoby się na długim biegu. Mogłoby boleć śródstopie.

Obuwie UA jest natomiast bardzo solidnie wykonane i o jakości tego modelu nie mamy prawa nawet dyskutować. Polecam dla uniwersalnych biegaczy, którzy sięgają po obuwie nie tylko do klasycznego biegu, ale do treningu funkcjonalnego.

TESTERKA #DAMSKASTREFATRENINGU

Snapchat: ZYJESZPL\ Facebook: Żyjesz.pl

INSTASTORY\INSTAGRAM

Katarzyna Sawicka – aktywna mama, pełna pasji i miłości do przyrody. Lubi sport, ale nie zawodowo. Lubi od czasu do czasu. Kocha dbać o siebie, gdy ma na to czas;) Fanka biegania na dystansie 5km. Po dwóch ciążach sporo się zmienia, ale też dużo zależy od Ciebie. Drugim domem jest fitness club z małą, klimatyczną salką pełną mat do treningu.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares