Puchar Święta Trzech Braci: Startuje I edycja turnieju golfa w Cieszynie [Szczegóły]

Rozpoczyna się wielkie kulturalne wydarzenie w Cieszynie. Rusza Święto Trzech Braci. Wiele lat tradycji, spotkań z kulturą tego pięknego regionu Polski co roku gwarantuje mieszkańcom i przybyłym gościom nowe spojrzenie na miasto, które ciągle się rozwija.

XXVII Święto Trzech Braci 09-11 czerwca 2017

Cieszyn – Cesky Tesin

Weekend zainauguruje korowód i spotkanie władz polskiego Cieszyna i czeskiego Ceskiego Tesina. Na rynku podczas trzech dni zagrają nie tylko muzyczne gwiazdy reprezentujące różne nurty muzyczne[Tede, Agnieszka Chylińska, Krzysztof Krawczyk], ale będziecie mogli również obejrzeć kabaret w wykonaniu Łowcy. B

Cieszyn nową stolicą polskiego golfa?

Po raz pierwszy po wielu latach starań udało się w Cieszynie zorganizować prestiżowy turniej golfa, którego pomysłodawcą i inicjatorem jest Tadeusz Ligocki.

Odkąd zaszczepiłem w swoich dzieciach grę w golfa, wielkim marzeniem była organizacja turnieju w naszym rodzinnym Cieszynie. To piękne miasto z wielkimi tradycjami. Od 3 lat namawiałem Burmistrza Cieszyna do zrealizowania tego pięknego projektu i się udało. Mam nadzieję, że to dopiero początek pięknej tradycji, która narodzi się podczas tego weekendu z golfem i już na stałe w kalendarzu imprez sportowych Cieszyna będziemy mogli cieszyć się nie tylko pięknym wydarzeniem, ale również wielkimi osobowościami polskiego sportu, które na rundę golfa z miłą chęcią do Cieszyna zajrzą- mówi Tadeusz Ligocki.

W tym roku lista zaproszonych gwiazd jest bardzo długa.  Krzysztof Materna, Klaudiusz Sevkovic, Marek Plawgo, Mikołaj Grabowski, Wojciech ‚Lajan” Witczak oraz Golfowe Kadrowiczki Polski: Katarzyna Selwent i Amanda Majsterek. Honoru Polskiego Cieszyna prócz rdzennych mieszkańców Śląska Cieszyńskiego będą zatem broniły wyjątkowe osobowości z wielu zakątków Polski m. in z Olsztyna, Warszawy, Sosnowca, Łodzi, Zielonej Góry, Chorzowa czy Krakowa.

W Akademii Golfa weźmie udział również Grzegorz Majzel, artysta, muzyk. Wiele miesięcy temu stworzył wyjątkowy utwór „Teo-Ma”, który jest odpowiedzią Mateusza Ligockiego na czas próby, kiedy to walczył z chorobą, która mogła zakończyć karierę sportowca. Tak się jednak nie stało, a Matys wraca do Snowboardu silniejszy przygotowując się do IV Zimowych IO w Pjongczangu.

Posłuchajcie:

Jak będą wyglądały zawody?

W niedzielę 11 czerwca rozegrane zostaną integracyjne polsko-czeskie zawody, na znanym beskidzkim polu Ropice Golf Resort, poprzedzone akademią dla początkujących. Inicjatorem Akademii golfa jest utytułowany snowboardzista Mateusz Ligocki – trzykrotny olimpijczyk, który razem z bratem Michałem Ligockim od wielu lat reprezentuje nasz kraj nie tylko  na stokach narciarskich, ale fascynuje się wieloma dyscyplinami sportu i bardzo ważne miejsce w jego życiu zajmuje również golf.

„Wypróbuj golfa za 9 zł!” to początkująca akademia golfa kierowana do wszystkich, którzy do tej pory nigdy nie grali i nie mieli przysłowiowego kija w ręku. Między godz. 10 a 14.00 będą mogli pod okiem profesjonalnego trenera zaznajomić się z golfem, zrobić pierwsze uderzenie, a zajęcia poprowadzone zostaną zarówno po polsku, jak i po czesku. Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja.

Bardziej doświadczeni gracze będą mogli rywalizować w „Pierwszym Turnieju Golfowym o Puchar Święta Trzech Braci”, który wystartuje o godz. 9.30. Będzie rozgrywany w formacie texas scramble dla dwuosobowych drużyn z wyrównaniem HCP – Polacy vs Czesi (18 par czeskich i 18 par polskich).

„To będzie przyjacielski pojedynek narodów Polacy versus Czesi, którego głównym celem jest odrobina ruchu na świeżym powietrzu, dobra zabawa, braterska rywalizacja i wspólna integracja. Z tego miejsca już chciałbym podziękować władzom miasta Cieszyna z Naczelnik Wydziału Sportu, Panem Cezarym Cieńciałą na czele. – mówi Mateusz Ligocki.

Potrzebni są ludzie, którzy wierzą  w sukces, a ten ma wielu ojców. Nad tym wydarzeniem czuwa wiele fantastycznych osób. Dziękuję za zaangażowanie organizatorowi Robertowi Szewczykowi oraz nieocenionemu Tomasowi Milacie z golfbrothers.pl – dodaje.

Przechodni puchar „Pierwszego Golfowego Turnieju o Puchar Święta Trzech Braci” ma zostać przekazany jednemu z burmistrzów – Cieszyna lub Czeskiego Cieszyna – również podczas oficjalnej ceremonii na rynku.

Warto Wiedzieć!

Kto chciałby dołączyć może zarejestrować się przez formularz na stronie www.golfbrothers.pl/swieto. W ramach opłaty startowej (220 zł lub 1390 Kč płatne gotówką na miejscu) zapewnione będzie śniadanie, lunchbox i obiad.

Więcej informacji o atrakcjach całego weekendu znajdziecie tutaj

03908001cieszyn_robi_wrażenie_2

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed