27. Bieg Powstania Warszawskiego za nami [Podsumowanie]

fot. Żyjesz.pl

U zbiegu ulic konwiktorskiej i bonifraterskiej zgromadziło się blisko 10 tysięcy biegaczy dla których słowa „Ojczyzna” i „Patriotyzm” to coś więcej niż encyklopedyczne hasła. Miłość do własnego kraju i obecnej stolicy Polski- Warszawy nie tylko prosi, ale i nakazuje czcić tych, którzy przelali za nią krew i oddali życie.

27. Bieg Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 1944 roku wpisał się w historię naszego kraju bardzo boleśnie. W wyniku walk przeciw Niemcom i ZSRR zginęło blisko 16 tysięcy żołnierzy, a w całej stolicy w wyniku nalotów mogło zginąć nawet 200 tysięcy ludzi. Miasto zostało w dużej mierze zniszczone wraz z zabytkami i dziedzictwem kulturowym. W najnowszej historii Polski wracamy do tych wydarzeń wspominając je jako jedne z najkrwawszych w dziejach historii.

Przyglądając się organizacji Biegu Powstania Warszawskiego warto cofnąć się do początku produkcji. W 2009 roku wystartowało w tym biegu ponad 220 osób. Dzisiaj biega kilkanaście tysięcy. Świadczy to nie tylko o miłości Polaków do aktywnego trybu życia, ale przede wszystkim o wielkim patriotyzmie, który tli się w naszych sercach i pamięci.

27. Bieg Powstania Warszawskiego – Wyniki

fot. Żyjesz.pl

W biegu na 10 km jako pierwszy na mecie z czasem 30:05 melduje się Arkadiusz Gardzielewski! Drugi przybiegł Krzysztof Żebrowski (30:52), trzeci był Kamil Jastrzębski (31:04).

Zwyciężczynią biegu na 10 km została Izabela Trzaskalska! Na mecie zameldowała się z czasem 33:51. Druga przybiegła Dominika Stelmach (35:09), trzecie miejsce zajęła Anna Łapińska (36:08).

Patronem medialnym 27. Biegu Powstania Warszawskiego jest Żyjesz.pl

Więcej zdjęć oraz wideo relacji z biegu znajdziesz na Facebooku i Instagramie Żyjesz.pl

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares