TomTom Adventurer: Multifunkcyjny zegarek outdoorowy dla ludzi aktywnych [TEST]

Lubisz biegać? Trenujesz profesjonalnie? Chcesz się sprawdzić? Testuj sprzęt do biegania z nami…

Podglądaj nas na Snapchacie ZYJESZPL oraz na Instagramie Żyjesz.pl – oglądaj Instastory

Najnowsze publikacje i aktualności znajdziesz na naszym Facebooku Żyjesz.pl

Premiera modelu TomTom Adventurer w Żyjesz.pl

Fot. Żyjesz.pl

TomTom Adventurer -TEST

Na początku maja otrzymałem do testu jeden z najmocniejszych i zarazem najbardziej urozmaiconych funkcjami zegarków z portfolia firmy TomTom. Model Adventurer [w kolorze pomarańczowym\ dwa rodzaje do wyboru również w obudowie czarnej] to zegarek outdoorowy, a co za tym idzie w menu zauważycie o wiele więcej aplikacji jak również narzędzi do pomiaru w różnych dziedzinach sportu i waszej aktywności.

Funkcja MULTISPORT sprawia, że pomiaru dokonacie podczas zwykłego biegu, na bieżni, podczas biegu szlakiem, podczas górskiej wędrówki, jazdy rowerem, wewnątrz pomieszczenia na stacjonarnych jednostkach jak również podczas pływania, jazdy na nartach, snowboardzie czy na siłowni. Jednym słowem przekrój pomiaru podczas ruchu jest bardzo duży.

Zegarek bardzo prosty w obsłudze i funkcjonalności. Posiada pomiar tętna z nadgarstka[nie ma aż takiej dokładności jak pas telemetryczny\jest możliwość połączenia z pasem], ale zawsze jest to wygodniejsza forma w treningu. Wydaje się, że czasami czasomierz gubi też puls. Obserwując skoki tętna w szybkim tempie z 200 na 20 ma się świadomość, że można to ogarnąć lepiej.

Fot. Żyjesz.pl

Zegarek outdoorowy zmierzy Twój czas aktywności, prędkość, tempo, odległość oraz spalone kalorie. Ponadto monitoruje wysokość, wysokość względną, nachylenie, odległość 3D, czas trwania aktywności, trasę powrotną i wgrane szlaki. Podczas pływania puls nie jest wykrywalny. 

Mamy dostęp do takich funkcji jak interwały, stoper czy poszczególne strefy. Jeśli zapytacie się mnie czy możecie sobie ułożyć plan treningowy na kilka dni w tym zegarku to powiem wam, że takiej funkcji ten sprzęt do biegania nie posiada i jest to duży minus w stronę producenta.

Zegarek w pełni kompatybilny z komputerem i aplikacjami

Instalację aplikacji możemy zrobić na komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie, smartfonie. W przypadku dwóch ostatnich urządzeń muszą być na Androidzie co najmniej w wersji 4.2 lub z systemem iOS co najmniej w wersji 6.0.  Łączność ze smartfonem odbywa się za pośrednictwem Bluetooth Smart.

Na samym początku zegarek personalizujemy. Wymóg to instalacja TomTom Sports, co umożliwi szybką i intuicyjną synchronizację. Różni ludzie różnie mówią co do szybkiego wdrążenia w ten temat. Ja osobiście problemów z synchronizacją nie mam. Platforma TomTom Sports, umożliwia dostęp do naszego treningu w sposób kompletny tj przygląda się etapom treningu i czyta dane. Korzystanie z niej jest proste.

TomTom współpracuje również z RunKeeper dzięki czemu z poziomu przeglądarki użytkownik ma dostęp do takich informacji, jak: spożyte kalorie, regeneracja, warunki pogodowe. Analizuj i baw się informacjami o swoim treningu.

Fot. Żyjesz.pl

TomTom Adventurer nie śpi

Aktywność dobowa – pokonane kroki, przebyty dystans, kalorie, dzienne i tygodniowe statystyki czy chociażby monitor snu. Oprócz danych wyświetlanych na ekranie zegarka, urządzenie informuje sygnałem dźwiękowym\wibracją o zrealizowanym, założonym celu i to działa bez zarzutu.

TomTom oferuje GPS + GLONASS z najwyższej półki, co sprawia, że otrzymujemy bardzo dokładne wskazania i łapie też bardzo dokładny sygnał.

Nudzisz się podczas długiego wybiegania? Załaduj zegarek najlepszą muzyką

Odtwarzacz muzyczny obsługuje formaty MP3 i AAC. Podłączając czasomierz do komputera, pojawia się urządzenie i do niego kierujesz\kopiujesz muzykę. Niestety z pozycji zegarka nie możesz zmieniać utworów i nimi zarządzać. Słuchawki łączą się z zegarkiem za pomocą Bluetooth.

W pamięci zegarka mieści się +- 500 utworów (3 GB), a więc nie musisz się martwić o miejsce na ulubioną treningową nutę.

Warto Wiedzieć!

Często zadajecie pytania o wodoszczelność zegarków biegowych. Zegarek posiada klasę wodoszczelności 5ATM, co oznacza, że sprosta wymaganiom. Wodoszczelność do 40 metrów. 

Cena modelu  TomTom Adventurer w cenie producenta kosztuje 1299zł. Zegarek kupisz tutaj

Podsumowanie

Porozmawiajmy zatem o zaletach tego modelu. Sprawdzając Adventurera w różnych warunkach pogodowych bardzo uwiodła mnie funkcja multisport. Niesamowicie dokładny w każdej dziedzinie sportu. Odkrywanie w sobie pasji to coś co mnie napędza. Każdy kolejny dzień z tym modelem sprawia, że trening staje się jakby łatwiejszy. Dokładny GPS, pomiar pulsu wprost z nadgarstka, wbudowany odtwarzacz MP3 to kolejne dodatki bez których nie tylko aktywność staje się trudniejsza, ale też nie ułatwia to progresu. A walczymy przecież o najwyższe cele, które są jeszcze przed nami…

TESTER

Radosław Chmielewski –  dziennikarz sportowy, niespełniony piłkarz, biegacz wyczynowy. Na koncie kilkadziesiąt surwiwali, półmaratony oraz liczne biegi na luźne 5 i jeszcze luźniejsze 10km. Fan sportów Extreme. Ma za sobą skok ze spadochronem z ponad 4500 metrów. Od trzech lat kocha deskę zwaną snowboardem. Nie jest to jeszcze miłość odwzajemniona. O nią trzeba walczyć…

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares