Wokalista Linkin Park, Chester Bennington nie żyje [Miał 41 lat]

Kolejna niezrozumiała śmierć muzyka, który najlepsze lata w zespole Linkin Park miał przed sobą. Jego samobójstwo było prawdopodobnie spowodowane głęboką depresją oraz wieloletnim zażywaniem narkotyków.

Rzecznik policji w Palos Verdes, Greg Robinson w oświadczeniu poinformował, że policja została wezwana na interwencję w Palos Verdes w czwartek rano, przed godziną 9.  Więcej informacji nie chciał udzielić.

Kilka tygodni temu gościł w Polsce razem z zespołem podczas Impact Festivalu w Krakowie.

Krótka biografia artysty

Bennington karierę muzyczną rozpoczynał w 1999 roku. Z polecenia trafił do zespołu Xero, który w tamtym czasie poszukiwał wokalisty i nagrał dla niego pierwsze utwory. Został frontmanem tego zespołu, który z czasem zmienił nazwę na Linkin Park i stał się popularny na całym świecie.

Zespół zdobył nagrodę Grammy, a ich debiutancki album „Hybrid Theory” rozszedł się w ponad 10 milionach egzemplarzy. Do tej pory Linkin Park sprzedał na całym świecie ponad 50 mln płyt.

Chester Bennington miał sześcioro dzieci, był dwukrotnie żonaty. Fani artyści są w szoku i nie dowierzają w taki obrót wydarzeń. Data śmierci zbiega się z data urodzin najlepszego przyjaciela artysty, Chrisa Cornella, który zmarł dwa miesiące temu i tak samo jak Chester popełnił samobójstwo.

Fot. Ween.com

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares