„Botoks”: Patryk Vega wbija grubą igłę polskiej służbie zdrowia [Zapowiedź]

Mówi się, że ten film zatrzęsie całą polską służbą zdrowia. Zabiegi na zamówienie, najcięższe leki do zabawy, łapówkarstwo, podziemie aborcyjne. Jak przy każdym kolejnym filmie, reżyser podkreśla, że wszystkie filmowe wątki nie są wymyślone i daje do zrozumienia, że film wywoła burzliwe dyskusje również wśród polskich lekarzy.

Tak jak i poprzedni obraz reżysera „Pitbull”, nowa ekranizacja ma pokazać ciemną stronę zawodu.

Film „Botoks” to opowieść o czterech kobietach, które stają się ofiarami służby zdrowia.

Jestem przeświadczony, że „Botoks” nie będzie kijem włożonym w mrowisko, ale całą armią kijów! Pamiętam, co działo się w 2005 roku po pierwszym „Pitbullu”. Jak pytano szefów policji: czy to naprawdę tak wygląda? Jestem przekonany, że kiedy ten film wejdzie do kin, nastąpi potężne trzęsienie ziemi i skończy się na debacie publicznej. – zapewnia Patryk Vega, reżyser filmu

Botoks – opis filmu

Szpital ukazany w „Botoksie” to nie fikcja z popularnych seriali czy folderów prywatnych sieci medycznych. To zakład pracy, gdzie codziennie wylewa się krew, pot i łzy. W jego murach splatają się losy czterech kobiet. Daniela (Olga Bołądź) pracę w służbie zdrowia zaczyna jako ratowniczka medyczna, jeżdżąc na akcje z bratem Darkiem (Tomasz Oświeciński). Poddając się licznym zabiegom medycyny estetycznej, z brzydkiego kaczątka zmienia się w bezwzględną, odnoszącą sukcesy przedstawicielkę koncernu farmaceutycznego. Magda (Katarzyna Warnke) jest ginekologiem położnikiem. Swoją renomę zbudowała jako etatowa specjalistka od aborcji. Gdy sama zachodzi w ciążę, jej konflikt z ordynatorem (Janusz Chabior) wchodzi w dramatyczną fazę i zwierzchnictwo szpitala próbuje pozbawić ją pracy. Poukładany świat cenionej chirurg – Patrycji (Marieta Żukowska) rozsypuje się, gdy kobieta dowiaduje się o zdradzie męża. Podkopane poczucie wartości popycha ją w kierunku ginekologii estetycznej i kobiecego libido. Swoje odkrycia Patrycja chce sprawdzić w związku z metroseksualnym Michałem (Piotr Stramowski), który jest zaprzeczeniem mężczyzny. Beata (Agnieszka Dygant) to lekarka SOR-u, która w wypadku motocyklowym traci narzeczonego. Samotna kobieta uśmierza ból, uzależniając się od silnych leków opioidowych, które wykrada w szpitalu. Wówczas poznaje Marka (Sebastian Fabijański), sanitariusza, który ukrywa przed światem własny sekret.

Zobacz najnowszy zwiastun filmu ‚Botoks” Patryka Vegi:

Film pojawi się w polskich kinach już 29 września

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares