Władimir Kliczko według niemieckiego „Bilda” kończy karierę w boksie zawodowym [Idzie Nowe]

Ukraiński pięściarz, jeden z najlepiej wykształconych sportowców na świecie, a przy tym człowiek, który obdarowywał swoją pomocą wiele projektów charytatywnych. 41- letni były mistrz świata organizacji IBF, WBO, IBO oraz superczempion WBA. Młodszy brat pięściarza Witalija Kliczki przechodzi na sportową emeryturę.

Z wideo dowiadujemy się od Władimira, że nadchodzą wielkie zmiany w jego życiu.

– 27 lat temu rozpoczęła się moja sportowa podróż. Nie mogłem dokonać lepszego wyboru. Dzięki temu zwiedziłem świat, nauczyłem się języków, rozwinąłem kilka biznesów, pomogłem też ludziom w potrzebie – powiedział na nagraniu Kliczko.

W pewnym momencie życia każdy z nas potrzebuje i chce przełączyć karierę na inny etap, inne, świeże wyzwania – dodał ukraiński pięściarz.

Według niemieckiej gazety „Bild”, której dziennikarze rozmawiali z menedżerem pięściarza Berndem Boente, potwierdził on informację, że Władimir Kliczko kończy karierę.

-Powiedział mi, że nie ma już w sobie tego ognia. A bez niego nie ma mowy o sukcesach – mówił Boente.

Wielkie miliony nie zmieniły decyzji mistrza

Nie dojdzie też do wielkiego rewanżu z Anthonym Joshuą, a za tą walkę mógł zgarnąć między 15-25 milionów euro. Potwierdził to jeden ze współpracowników obozu Brytyjczyka:

I heard the news this morning from Bernd Boente that Wladimir Klitschko has decided to retire from boxing. We wish him all the success- said Eddie Hearn.

Jako zupełny amator został mistrzem olimpijskim w wadze superciężkiej podczas igrzysk w Atlancie w 1996 roku. Na początku lat 90. był zawodnikiem Gwardii Warszawa. W ostatnich latach razem ze swoim starszym bratem, Witalijem zdominowali wagę ciężką w światowym boksie wygrywając walka za walką. Ostatnie lata nazywane były w boksie „Erą braci Kliczko”

Warto Wiedzieć!

Władimir jako jeden z nielicznych podczas swojej 60 zawodowej walki, miał 50 wygranych przed czasem. Aktualnie kończy z 69 walkami, z których wygrał 64, w tym 53 przez nokaut. Przegrał 5 z czego 4 przez KO. W karierze amatorskiej stoczył zaś 112 walk, z których tylko 6 przegrał.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed