Survival Race 2017: Wielki finał w Warszawie [Podsumowanie]

W niedzielę, 17 września, okolice warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego były miejscem zmagań uczestników miejskiego biegu z przeszkodami Survival Race. Mimo zmiennej pogody na trasie panowała gorąca atmosfera – zawodnicy przebiegali metę zmęczeni, ale pełni satysfakcji.

Wydarzenie w Warszawie zamknęło sezon Survival Race 2017 – poprzednie biegi odbyły się 13 i 14 maja w Poznaniu oraz 10 i 11 czerwca we Wrocławiu. Pierwsze starty rozpoczęły się już o poranku. W pierwszej kolejności wystartowali zawodnicy, którzy wybrali najbardziej ekstremalną trasę ANIMAL z ok. 100 przeszkodami na odcinku 24 km, a zaraz po nich na trasę wbiegli uczestnicy dystansu MACHINE (12 km i ok. 50 przeszkód) i WARRIOR (6 km i ok. 30 przeszkód). Ostatnim dystansem był STARTER, czyli 3 km z ok. 15 przeszkodami. Imprezę zakończył popołudniu bieg wolontariuszy, którzy wspierali organizatorów Survival Race przez cały czas trwania imprezy. Zaraz po starcie odbyła się dekoracja najlepszych uczestników, którzy otrzymali wartościowe nagrody. Wyniki zebrane w poszczególnych kategoriach są dostępne na stronie www.survivalrace.pl.

Przeprawa przez pustynię i przenoszenie Vikingów

Trasa biegu nie ograniczała się do terenów warszawskiego AWFu, przebiegała również przez Las Bielański, wybrzeże Wisły oraz piaskarnię, która wyglądem przypominała bieg przez pustynię. Najwięcej emocji wzbudzała kultowa, 4,5-metrowa rampa Quarter Pipe 2.0. Wielu zawodników zostawało na jej szczycie przez dłuższy czas, aby pomóc słabszym uczestnikom ją pokonać! Zawodnicy musieli również zmierzyć się z premierowymi przeszkodami, m.in. z przenoszeniem się nawzajem przez określony dystans. Przeszkody pilnowali Vikingowie i niekiedy to oni trafiali na plecy uczestników! Poza biegiem zawodnikom dały też w kość przelotne opady deszczu. Mimo to, na trasie panowała atmosfera wsparcia i współpracy, a zawodnicy kończyli bieg pełni pozytywnej energii.

To nie tylko bieg – atrakcje w miasteczku dostępne dla każdego

Na uczestników, jak i kibiców czekały atrakcje survivalowego miasteczka. Dzieci w wieku od 3 do 13 lat mogły sprawdzić swoje siły na przygotowanym specjalnie dla nim torze przeszkód Survival Race KIDS.

Patronem medialnym biegów Survival Race w 2017 roku był portal Żyjesz.pl

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed