Barbarian Race w Warszawie! Najcięższy bieg w Polsce w kwietniu nad Zegrzem [Zapisz się]

Po dwóch latach starań marka Barbarian Race zawita do stolicy Polski. Areną zmagań Barbarzyńców stanie się gmina Wieliszew i popularne Zegrze. Co się wydarzy 30 km od centrum Warszawy? Tego nie da się opisać słowami…ale spróbujemy.

Wielu z was kibicowało i też miało nadzieję, że bieg, który zrodził się w górach 2 lata temu zakorzeni się na dobre nie tylko w południowej Polsce, ale też trafi do serc i umysłów wszystkich Polaków i tak się też stało. Wódz podejmie wyzwanie i zorganizuje bieg, którego jeszcze nigdy w stolicy nie było.

To może być przełomowy moment w historii najcięższego biegu z przeszkodami w Polsce. Do tej pory na starcie Barbarian Race stanęło około 4 tysięcy uczestników, a miasta takie jak Ustroń, Wisła czy Tychy przez dwa lata zgromadziły na swoim terenie kilkadziesiąt tysięcy fanów ekstremalnego biegania, którzy w wielu przypadkach z roli obserwatora przechodzą do roli zawodnika i przygotowują się do kolejnych edycji biegu bardzo licznie stawiając się na starcie – mówi Grzegorz Szczechla, organizator Barbarian Race, medalista Mistrzostw Świata OCR. 

Mam nadzieję, że motywacji wam nie zabraknie i wszyscy pojawicie się na rozpoczęciu sezonu letniego z Barbarian Race już 14 kwietnia w stolicy Polski. Ja zaś obiecuję bardzo dobrze przygotowany tor przeszkód no i Barbarian Team zgłasza gotowość na 2018 rok – dodaje.

Trzeci sezon Barbarian Race przed Wami. Co się wydarzy?

W dniach 14- 15 kwietnia 2018 roku pod Warszawą czeka na was rywalizacja na dwóch dystansach.

Podczas zawodów start odbywa się w kilkunastu grupach, w 30 minutowych odstępach. Można wystartować w fali Elite lub Open. Zawodnicy Elite Barbarzyńsko trudną trasę muszą pokonać bez pomocy z zewnątrz oraz nie mogą współpracować na trasie. Jeśli nie jesteś w stanie pokonać przeszkody wykonujesz rundę karną biegową lub biegową z obciążeniem. Na każdej przeszkodzie możesz otrzymać pomoc od innych uczestników. Pamiętaj Otrzymałeś pomoc pomóż innym. (jedynie zawodnicy serii Elite nie mogą korzystać z pomocy). Niektóre przeszkody można pokonać w dwojaki sposób: łatwiejszą lub trudniejszą ścieżką (są to przeszkody zaliczane do Ultra Warrior, ich lista podawana jest przed zawodami, są oznaczone specjalna taśmą).

Pierwszego dnia wystartujecie w Race na 6 km, a Ci którzy będą chcieli stanąć do turniejowej rywalizacji wypróbują tor Barbarian Arrow – wyjątkowy pojedynek dwóch nieustraszonych wojowników, w którym liczyć się będzie nie tylko siła i wytrzymałość, ale przede wszystkim szybkość, sprawność oraz technika.

Na ok. 150 metrowej trasie czekać na Was będzie min. 8 przeszkód znanych z tras Barbarian Race (w tym 2-3 combosy)! Kto pokona tor bez potknięcia i zdobędzie tytuł najsprawniejszego Barbarzyńcy? Przekonacie się już 14 kwietnia w godzinach popołudniowych.

15 kwietnia zmierzycie się na najbardziej wymagającej trasie Barbarzyńcy 13 km i ok 50 przeszkód. Ciekawe czy znajdzie się taki co zaliczy dwa biegi i Arrow? Miejmy nadzieję, że tak:)

Barbarian Race – Warto Wiedzieć!

Jesteśmy grupą pasjonatów, kochających sporty ekstremalne. Jednak samo bieganie to dla nas za mało, dlatego postanowiliśmy stworzyć bieg, którego nigdy nie zapomnisz. Często po Barbarian Race będziesz zastanawiać się co zrobić z ciuchami? Prać? Wyrzucić czy spalić? Jednak satysfakcja po ukończonym biegu będzie tak ogromna, że Barbarian Race na zawsze pozostanie w Twojej głowie. Uwaga! My uzależniamy.

Na czele teamu stoi Grzegorz Szczechla, zwany przez nas potocznie „Wodzem”. Jest tegorocznym medalistą Mistrzostw Świata OCR w Kanadzie. To człowiek, który w jednym sezonie wygrał 15 biegów terenowych z przeszkodami, w tym 11 z nich pod rząd. Barbarian Race to najlepsze zawody tego typu w Polsce ponieważ organizują go ludzie, którzy swoim doświadczeniem, siłą i determinacją podbijają OCR-owy świat.

Zapisy na bieg już ruszyły, a znajdziecie je na stronie wydarzenia tutaj

Więcej o biegach z przeszkodami przeczytasz na Facebooku i Instagramie Żyjesz.pl

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed