Owsiak z naganą. Sąd ukarał założyciela WOŚP za słowa rzucone na Woodstocku [Jaka kara?]

Sąd Rejonowy w Słubicach uznał Jerzego Owsiaka za winnego używania niecenzuralnych słów na scenie Przystanku Woodstock. Szef WOŚP został ukarany naganą. Dostał także mandat w wysokości 100zł. Musi także ponieść koszta sądowe w wysokości 30zł. Do zapłaty ma zatem 130 zł.

-Nie ma znaczenia, że nikt nie poczuł się obrażony. Nie o to tutaj chodzi. Słowa nieprzyzwoite użyte podczas wystąpienia publicznego wyczerpują znamiona tego wykroczenia – tłumaczyła sędzia

Co działo się dzisiaj w Słubicach?

O godz 8.30 wraz z żoną Jerzy Owsiak pojawił się w mieście.

Wcześniejsza nieco wizyta miała na celu przekazanie na wyposażenie oddziału ginekologiczno-położniczo-noworodkowego dwóch lamp do fototerapii noworodków łącznej wartości blisko 25 tys. złotych.

Rozprawa sądowa rozpoczęła się o godzinie 10 w Sądzie Rejonowym w Słubicach.

Chodzi o przekleństwa, których użył Owsiak na dużej scenie Przystanku Woodstock 2017 na zakończenie imprezy. Cytując mniej więcej chodzi o słowa pokroju:

„Polityków należy „pierd***””, „Fałszywy kraj, fałszywa rzeczywistość”

Wniosek o ukaranie Owsiaka złożył Stanisław Panek, komendant miejski policji w Gorzowie Wlkp.

Zdaniem Owsiaka „to absolutny zamach na wolność słowa, tego nie było do czasów Jarocina”.

– Nie istnieje sytuacja, byśmy na którejś z czterech scen naszego festiwalu, czy na każdym innym festiwalu rockandrollowym w Polsce, nie usłyszeli słowa tak zwanego niecenzuralnego. On się po prostu składa na istotę przekazu artysty, nikogo nie obraża – twierdzi.

Tuż po wyroku szef WOŚP powiedział:

Zostałem uznany winnym, mam naganę i 130 zł do uregulowania. To oznacza jedną rzecz. Użyłem tych słów wiecie w jakim kontekście. W języku polityków jesteśmy kanaliami, jesteśmy ludźmi gorszego sortu. Dziękuję za ten wyrok. Tak, jak pani sędzia mówiła, wszystkim wskazujemy, że wszyscy są równi wobec prawa. Miejsce na uwadze tych, którzy obrażają nas. Pilnujmy tego dobrego języka w stosunku do innych – stwierdził. 

Zapewnił, że mandat zapłaci „ze swoich”, a wyrok „powiesi sobie w ramce”.

Biorę na klatę ten wyrok – dodał.

Warto Wiedzieć!!!

W dniach 20-22 listopada odbędzie się w Warszawie 49. Konkurs Ofert Fundacji WOSP na zakup sprzętu medycznego. Fundacja kupi 3008 urządzeń medycznych, które trafią do blisko 200 oddziałów ogólnopediatrycznych w całej Polsce. Zakup zostanie sfinansowany ze środków zebranych podczas 25. Finału. Dary WOŚP między innymi trafią także do Słubic.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares