Męska Strefa Treningu: Nike Tiempo Legend VII FG [TEST]

DSC01791

Wielki Test sprzętu do treningu

Jesień-Zima 2017

#MęskaStrefaTreningu w Żyjesz.pl

Lubisz biegać? Trenujesz profesjonalnie? Chcesz się sprawdzić? Lubisz być na bieżąco z nowościami? Testuj sprzęt do treningu z nami. Podglądaj nas na Snapchacie ZYJESZPL oraz na Instagramie Żyjesz.pl – oglądaj Instastory. Najnowsze publikacje i aktualności znajdziesz na naszym Facebooku Żyjesz.pl

NIKE TIEMPO LEGEND VII FG – obuwie piłkarskie na twardą murawę

Glowne

Nike Tiempo Legend VII FG – Słowem wstępu

15 tygodni intensywnych treningów i gier zespołowych – to chyba będzie dobry wstęp do opisu obuwia piłkarskiego, które pojawiło się w Męskiej Strefie Treningu Żyjesz.pl. Po raz pierwszy postanowiłem dołączyć do działu sportowego nie tylko strefę Running, ale również nie mniej rozwojową strefę czysto piłkarską – Football, w której to będziemy co jakiś czas przedstawiać wam nowości produktowe przystosowane do odpowiedniego rodzaju nawierzchni. Postaramy się dość regularnie brać na warsztat obuwie czy to stricte piłkarskie[ korki] czy też futsalowe [halówki] i bardzo dokładnie testować, sprawdzać podczas naszych aktywności, a z tego co wiem [w miarę dobry przegląd pola] 2018 rok będzie jeszcze bardziej intensywny w naszym serwisie pod kątem aktywności naszych testerów niż rok obecny.

Nike Tiempo Legend VII FG – O produkcie

Pod koniec lipca marka Nike przekazała do redakcyjnych testów model obuwia piłkarskiego dedykowanego twardej murawie.] – Tiempo Legend VII FG . Obuwie o lekkiej wadze nie przekraczającej 270g i europejskim rozmiarze 45.  Bardzo dobrze trzymające się twardej murawy. Od producenta dowiemy się, że w obuwiu zastosowana jest kangurza skóra – miękka skóra na materiale Flyknit umożliwiająca bardzo dobre wyczucie piłki. Podszewka zrobiona jest z siateczki Fitmesh. Pozwala ona zachować kształt buta, chroniąc przed jego nadmiernym rozciąganiem się podczas użytkowania czyli podczas gry w piłkę.

Język i zapiętek w technologii Flyknit idealnie przylegają do stopy, dzięki czemu zapewniają elastyczność i wsparcie w kluczowych miejscach. Warto też podkreślić, że standardem od jakiegoś czasu jest też brak odrębnego języka dzięki czemu w całości stworzone obuwie wraz z integrowanym językiem zapewnia stabilność stopie.

Wspominałem również o lekkości obuwia piłkarskiego Nike. Producent odpowiada, że za lekkość obuwia odpowiada płytka Hyperstability ze skompresowanego nylonu z powłoką z materiału Pebax. Stabilizuje przy jednoczesnym zmniejszeniu wagi buta.

Wlasciwosci

Szybkość i zwrotność w pełnym bezpieczeństwie podczas sprintu osiągamy dzięki lekkim i mocnym linkom Flywire otaczających śródstopie. Połączone są ze sznurowadłami.

Podsumowując grę w tym modelu mogę ocenić tylko pozytywnie. Zaliczyłem swój pierwszy raz w modelu ze zintegrowanym językiem. Kiedyś byłem przyzwyczajony do obuwia piłkarskiego, klasycznego. Ten kto grał wiele lat w piłkę nie mógł nie posiadać w swojej kolekcji długowiecznych Adidas World Cup. To tzw model „nie do zajechania”

Nie tylko podoba mi się lekkość tego modelu, kolorystyka, ale na wielki plus zasługuje tutaj wygoda i mogę tutaj tylko zaświadczyć o swoich stopach:) Po dwóch godzinach gry moje stopy i palce mają się naprawdę dobrze. Od samego początku również czyli od nałożenie nie walczyłem z odciskami, spokojnie je rozkopując. Oszczędziły mnie…

Dla stopy

PODSUMOWANIE

Nike Tiempo Legend VII FG już teraz znajdziesz na Nike Store w bardzo atrakcyjnej cenie.

TESTER

Radosław Chmielewski –  dziennikarz sportowy, niespełniony piłkarz, biegacz wyczynowy. Na koncie kilkanaście biegów OCR, półmaratony oraz liczne biegi na luźne 5 i jeszcze luźniejsze 10km. Fan sportów wyczynowych. Od trzech lat kocha deskę zwaną snowboardem[ona się w nim powoli zakochuje z braku intensywnego jeżdżenia;)]. Mamie nie powiedział, ale skoczył z 4500metrów ze spadochronem! Ojj…już się chyba dowie:) W niedalekiej przyszłości przebiegnie swój pierwszy maraton i o tym zapewne usłyszycie w Żyjesz.pl

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed