Autonomiczny samochód Ubera zabił kobietę. Czy to wina samoprowadzącego się samochodu? [Więcej informacji]

Autonomiczny samochód Ubera potrącił kobietę w Arizonie. Osoba zmarła w szpitalu wskutek odniesionych obrażeń. To pierwszy taki przypadek w historii tego typu testów. 

Samoprowadzący się pojazd Ubera jechał przez centrum miasta Tempe w stanie Arizona. Kobieta, którą potrąciło auto, przechodziła przez skrzyżowanie poza przejściem dla pieszych.

Co warto podkreślić, zgodnie z przepisami człowiek siedział za kierownicą autonomicznego samochodu.

Autonomiczny samochód Ubera zabił kobietę. Czy to wina samoprowadzącego się samochodu? [Więcej informacji]

To pierwszy w historii wypadek, w którym całkowicie autonomiczny samochód, reklamowany jako bezpieczniejsza alternatywa dla tradycyjnych aut, śmiertelnie potrącił pieszego. Jak można przypuszczać było to auto marki Volvo, które od jakiegoś czasu sprawdzane jest pod kątem auta autonomicznego.

W 2016 r. wypadek miała marka Tesla, w którym zginął jej kierowca, ale wówczas pojazd poruszał się na tzw. autopilocie. Śledztwo wykazało, że samochód wielokrotnie ostrzegał swojego kierowcę o konieczności przejęcia kierownicy.

Warto Wiedzieć!

Uber poinformował, że osoba zmarła i zapewnił, że firma współpracuje ze śledczymi, którzy badają tę sprawę. Firma już zapowiedziała zawieszenie testów autonomicznych aut w USA.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed