Eurowizja 2018: Wiemy, kto będzie reprezentował Polskę na finale w Portugalii [Wyniki]

3 marca w Warszawie wyłoniono Reprezentanta podczas Krajowych Eliminacji, w których wzięło udział dziesięciu wykonawców spośród tysięcy nadesłanych zgłoszeń.

Głosami widzów oraz jury w skład którego weszli między innymi Maryla Rodowicz, Jan Borysewicz, Tabb, Kasia Moś i Stefano Terrazzino w Krajowych Eliminacjach zwyciężył duet Gromee i Lukas Meijer z piosenką „Light Me Up”. To właśnie oni powalczą w maju o zwycięstwo w Portugalii.

W Krajowych Eliminacjach wzięło udział dziesięć produkcji muzycznych wyłonionych spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń.

O reprezentowanie naszego kraju walczyli Future Folk „Krakowiacy i górale”, Gromee i Lukas Meijer „Light Me Up”, Happy Prince „Don’t Let Go”, Ifi Ude „Love Is Stronger”, Isabell Otrębus „Delirium”, Maja Hyży „Błysk (Skin)”, Marta Gałuszewska „Why Don’t We Go”, Monika Urlik „Momentum”, Pablosson „Sunflower” oraz Saszan z utworem „Nie chcę ciebie mniej”.

Eurowizja 2018: Margaret awansowała do finału preselekcji w Szwecji!

Margaret utworem „In my Cabana” wygrała podczas festiwalu Melodifestivalen, szwedzkich preselekcji do konkursu Eurowizji, i tym samym awansowała do ścisłego finału.

63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018 odbędzie się 8, 10 i 12 maja w Lizbonie, a już za tydzień dowiemy się czy Margaret będzie reprezentowała Szwecję na Eurowizji.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed