Mundial 2018: Premiera oficjalnych koszulek Reprezentacji Polski [Do Boju Biało-Czerwoni]

Mówiąc wprost, fani i eksperci wierzą, że Orły gotowe są do lotu. Tego samego zdania jest także napastnik i kapitan drużyny Robert Lewandowski.

Polska ma obecnie świetną drużynę, którą tworzy wielu wybitnych zawodników. Potrafimy grać naprawdę dobrze i wciąż mamy w sobie duży potencjał − mówi.

Pomimo dwunastoletniej nieobecności na międzynarodowych rozgrywkach na najwyższym szczeblu, Reprezentacja Polski rozpocznie turniej w Rosji jako jedna z ośmiu najsilniejszych drużyn w rankingu.

Ta elitarna pozycja to kolejny dowód na niebywały awans Reprezentacji Polski w piłce nożnej  na arenie międzynarodowej (w 2013 r. Polska zajęła 78 miejsce w rankingu, w 2018 r. jest już na 6 miejscu).

Ćwierćfinał rozgrywany we Francji w 2016 roku, w którym Orły po raz pierwszy od 20 lat wyszły z fazy grupowej, a także rekord Roberta Lewandowskiego, który w trakcie kwalifikacji  do mistrzostw w Rosji strzelił 16 bramek, to tylko dwa z serii ostatnich osiągnięć. Wszystko to sprawia, że coraz pewniej mówi się o perspektywach reprezentacji, a także wymusza nieuniknione porównania ze złotym pokoleniem zawodników, którzy w latach 1974 i 1982 zajęli trzecie miejsce na globalnej scenie.

Mundial 2018: Premiera oficjalnych koszulek Reprezentacji Polski [Do Boju Biało-Czerwoni]

Drużynę o niezwykle wyrównanym poziomie tworzą utalentowani zawodnicy, a wśród nich potencjalne gwiazdy, Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik i Karol Linetty, wspierani przez Lewandowskiego. W Rosji wystąpią w nowej kolekcji strojów narodowych, które jednoczą drużynę, podkreślając jej skuteczny atak oraz niestrudzoną asystę.

Koszulka Reprezentacji Polski_domowa

Inspiracją do zaprojektowania strojów była duma, z jaką Polacy traktują orła – symbol narodowy oraz herb reprezentacji − wyjaśnia Pete Hoppins, starszy dyrektor ds. Projektowania Nike Football Apparel.

– Dwa lata temu we Francji orzeł dopiero wzbijał się do lotu. W 2018 r. szybuje już wysoko. Polska reprezentacja to zespół, który należy traktować poważnie- dodał.

W projekcie koszulki do orła nawiązuje ukośny wzór, który biegnie przez klatkę piersiową. W zestawie domowym utrzymany w biało-platynowej kolorystyce, a w zestawie wyjazdowym w dwóch odcieniach żywej czerwieni. To graficzne przedstawienie orła pokonującego konkurencję.

Oprócz zestawów domowych i wyjazdowych, kolekcję tworzą stroje treningowe, również zaprojektowane w tej samej, dynamicznej stylistyce.

Kolekcja strojów Reprezentacji Polski w piłce nożnej 2018 akcentuje prędkość, dzięki projektowi, a także nowoczesnej technologii Fast Fit Vaporknit.

Cechy nowych strojów:

fot. Łączy nas Piłka

  1. Wąskie rękawy

Specjalnie tkane rękawy nadają koszulce dynamiczną stylistykę.

  1. Lepszy przepływ powietrza

Zaawansowana technologia Vaporknit wykorzystuje mapowanie ciała, aby zapewnić lepszy przepływ powietrza, dzięki zastosowaniu kanałów wentylacyjnych. Wbudowane żebrowanie po wewnętrznej stronie koszulki pomaga zapobiec jej przywieraniu do ciała.

  1. Optymalna wentylacja

Przewiewna siateczka na klatce piersiowej i plecach zapobiega przegrzaniu i zapewnia optymalną oddychalność.

  1. Orzeł w technologii hi-tech

Godło narodowe, zamieszczone metodą transferu cieplnego jest o 64 procent lżejsze niż poprzednie wersje, sprawiając, że jest to najlepiej oddychająca koszulka Nike w historii.

  1. Większy zakres ruchu

Spodenki bez zewnętrznych szwów pozwalają zmniejszyć ryzyko otarć i zwiększyć zakres ruchu.

Źródło: Materiał Prasowy Nike\Łączy Nas Piłka

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares