Puchar Świata w Planicy: Kamil Stoch wygrał 30 konkurs indywidualny w karierze [DUMA]

Najlepszy polski skoczek narciarski w tym sezonie, Kamil Stoch nie zatrzymuje się i zdecydowanie szybuje bardzo daleko. Wygrał swój 30 konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich, tym razem w słoweńskiej Planicy. Po raz 56.  Polak stanął na podium PŚ. Niesamowite są te statystki, a czujemy, że będzie jeszcze więcej sukcesów w karierze sportowca.

Po skokach na 245 i 234 metry okazał się najlepszy w Planicy i zwyciężył w ósmym konkursie w tym sezonie. Drugie miejsce zajął Johann Andre Forfang, a trzeci był Stefan Kraft.

To wszystko było tak po drodze. Nie myślałem szczególnie o tych osiągnięciach. Przyjemnie się latało. Jeszcze lepiej się dowiedzieć, że to już 30. pucharowe zwycięstwo. Miło jest wygrywać w Planicy – mówił po zawodach Stoch.

Warto Wiedzieć!

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Piotr Żyła będą reprezentowali Polskę już jutro w ostatnim w tym sezonie konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich.

W klasyfikacji Pucharu Narodów Polacy zajmują trzecie miejsce, ale wciąż mają szansę wyprzedzić drugich Niemców. Prowadzący Norwegowie są w tym sezonie fenomenalni no i odlatują nam tak, że nie sposób już ich dogonić.