Facebook ogłasza nowy regulamin. Dostaniesz bana za „brzydkiego” czy „głupiego” [Przewrażliwienie?]

W ostatnich miesiącach nie tylko spadły akcje social mediowego giganta, ale spadło też zaufanie do narzędzi Facebooka odpowiadających za bezpieczeństwo danych, które przechowuje.

Winą za ten stan rzeczy obarcza się szefa jednej z największych firm na świecie, Marka Zuckerberga, który za sprawą wycieku danych 87 mln użytkowników, które trafiły do brytyjskiego Cambridge Analytica nie tylko stracił wiele miliardów dolarów, ale też zaufanie użytkowników, którzy stali się bardziej podejrzliwi.

Jak bardzo zostały wykorzystane informacje o użytkownikach, aby wpływać na ich zachowanie wyborcze wie tylko Facebook, ale pole do dywagacji pozostało bardzo duże i korzystają z tego użytkownicy portalu społecznościowego.

Serwis opublikował właśnie nowy regulamin. To pierwszy raz, kiedy popularny serwis tak dokładnie podał, co możemy napisać, a czego pisać nam nie wolno. Niezwykle ciekawy jest bowiem dobór słów, których Facebook zabrania.

Facebook ogłasza nowy regulamin. Dostaniesz bana za „brzydkiego” czy „głupiego”[Przewrażliwienie?]

Każda forma propagowania przemocy lub przedstawiania w dobrym świetle śmierci, chorób lub krzywdy spotyka się z wyraźnym sprzeciwem Facebooka. Nowy regulamin wszedł w życie z dniem 25 kwietnia i szczególną uwagę zwraca się na odczłowieczanie interlokutorów, czyli np. odniesienia do brudu, bakterii czy odchodów bądź zwierząt postrzeganych jako gorszych pod względem intelektualnym czy fizycznym. Innymi słowy: za nazwanie kogoś ciotą, świnią, palantem będzie można dostać bana. Facebook wyszczególnił też konkretne wyrazy dotyczące różnych ataków.

Chodzi o słowa typu „zdeformowany”, „niedorozwinięty”, „brzydki”, „kretyn”, „głupi”, „puszczalska”, „oszust”, „skąpiec”, „na krzywy ryj”, czy treści pogardliwe np. „nienawidzę” a nawet „nie lubię”.

Za złamanie regulaminu będą grozić surowe kary, w tym blokada naszego konta. Cały regulamin możecie zobaczyć tutaj

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed