James Blunt wystąpi za miesiąc na warszawskim Torwarze [Szczegóły]

James Blunt – brytyjski wokalista, specjalista od romantycznych ballad przyjedzie kolejny raz do Polski! W trakcie jedynego koncertu, który odbędzie się 12 maja z pewnością nie zabraknie megahitu You’re Beautiful. Czy jest jakaś kobieta, która nie chciałaby usłyszeć tej pięknej ballady na żywo?! Będzie taka okazja w warszawskiej hali Torwar.

James Hillier Bloun, bo tak brzmi pełne imię i nazwisko artysty, jak chyba żaden inny wokalista na świecie, potrafi pięknie i wzruszająco śpiewać o miłości, pięknych kobietach, tęsknocie za ukochaną, rozstaniu co łamie serce…

– Jego charakterystyczny głos uwielbiany jest przez fanów, a zwłaszcza fanki na całym świecie – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która organizuje koncert artysty w Warszawie.

James Blunt: Jak wyglądała jego muzyczna droga?

Brytyjski wokalista debiutował płytą Back to Bedlam w 2004 roku, na której znalazł się megahit You’re Beautiful. Apogeum popularności piosenka osiągnęła w 2005 roku i chociaż od tego czasu minęło 12 lat, z pewnością wielu potrafi ją zanucić, czy nawet zaśpiewać refren.

Do dzisiaj You’re Beautiful odtworzono w serwisie Youtube blisko 200 mln razy. Przebój zrobił z Blunta gwiazdę światowego formatu, co w efekcie przyniosło mu wiele nagród i nominacji do wyróżnień przemysłu muzycznego. Teledysk do singla You’re Beautiful zdobył dwie nagrody MTV Video Music Awards, a w trzynastu krajach na świecie debiutancka płyta osiągnęła pierwsze miejsce w zestawieniach najlepiej sprzedających się albumów. Sam James został z kolei uznany przez MTV Europe najlepszym nowym wokalistą. Tytuł ten uzyskał także w Niemczech, Francji i Stanach Zjednoczonych. Pięciokrotnie Blunt był także nominowany do nagrody Grammy.

Sukces pisany muzyką…

Po pierwszym, tak dobrze przyjętym albumie, wokalista wydał kolejne trzy: All the Lost Souls z 2007 roku, który uzyskał status diamentowej płyty we Francji, a w jedenastu krajach doszedł do pierwszego miejsca na liście najlepiej sprzedających się krążków. Kolejna płyta to Some Kind of Trouble, wydana w 2010 roku, została nagrana w prywatnym studiu Blunta w Los Angeles. Czwarty z kolei krążek studyjny Moon Landing zadebiutował na pierwszym miejscu list przebojów w Austrii i Szwajcarii, a na Wsypach Brytyjskich okrył się platyną, plasując przez 33 tygodnie na UK Top 40.

Po czterech latach przerwy, w marcu tego roku James Blunt powrócił z nowym, piątym albumem studyjnym pt. The Afterlove, który promuje singiel Love me Better. W czasie powstawania albumu, James współpracował z wieloma artystami, wśród których znaleźli się m.in. Ed Sheeran, Ryan Tedder, Amy Wadge. Ma na swoim koncie także  wspólne projekty z kompozytorami i producentami, pracującymi dla Miley Cyrus, The Weekend, One Direction. Europejska trasa, promująca krążek, rozpoczęła się w październiku tego roku i jest kontynuacją poprzedniego tourne, w trakcie którego James Blunt dał 140 koncertów w ciągu 12 miesięcy.

W czasie swojej trzynastoletniej kariery, James Blunt sprzedał ponad 20 mln płyt i 13 mln singli. Jego utworów w serwisie YouTube wysłuchano prawie 630 mln razy. Polska publiczność miała okazję na żywo posłuchać Jamesa Blunta w lutym 2009 roku. Koncert odbył się w Sali Kongresowej w Warszawie, natomiast dwa lata później artysta był gościem Life Festival Oświęcim.

12 maja 2018 roku James Blunt w Polsce – Torwar

Ceny biletów:

GOLDEN CIRCLE – 265 PLN

GENERAL ADMISSION – 179 PLN

TRYBUNA I – 225 PLN

TRYBUNA II – 255 PLN

Warto Wiedzieć!

Jedyny koncert w naszym kraju odbędzie się 12 maja w warszawskim Torwarze. Sprzedaż biletów ruszyła 1 grudnia. Wejściówki dostępne  na stronach internetowych eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik w całym kraju. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM i na ich stronie równiez kupisz bilet tutaj

Źródło: Materiały prasowe MJMPrestige\Żyjesz.pl

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed