Węże 2018: „Botoks” najgorszym polskim filmem [Wyniki]

fot. Anna Gostkowska\ Vega Investments

PAW – Popkulturowa Akademia Wszystkiego (dawniej Akademia Węży) po raz 7. przyznała nagrody dla najgorszych polskich filmów czyli zaglądając do światowego kina, polskich odpowiedników Złotych Malin.

Najgorszym filmem roku, który też zebrał prawie wszystkie pozostałe statuetki [Węże] zdobył „Botoks” w reżyserii Patryka Vegi, który triumfował w 9 z 13 kategorii. To rekord w siedmioletniej historii nagród.

Jeden z najpopularniejszych filmów 2017 roku w naszych kinach uznany został za najgorszy polski film minionego sezonu przez członków Popkulturowej Akademii Wszystkiego (dawniej Akademii Węży).

Węże 2018: „Botoks” najgorszym polskim filmem [Wyniki]

„Botoks” otrzymał nagrody w kategoriach: Wielki Wąż – Najgorszy Film Roku za bezwstydny produkt, żerowanie na niskich instynktach i sprzedawanie starych dowcipów jako faktów. Film „doceniono” też w kategorii Żenujący Film Na Ważny Temat oraz za reżyserię i scenariusz Patryka Vegi, za główną rolę męską Piotra Stramowskiego, za jego duet z Marietą Żukowską, za występ poniżej talentu Grażyny Szapołowskiej, za najbardziej żenującą scenę w polskim kinie w 2017 roku i za efekt specjalnej troski. W sumie „Botoks” zdobył dziewięć nagród i pokonał dotychczasowych rekordzistów, „Kac Wawę” i „Smoleńsk”, które otrzymały po siedem Węży.

Patryk Vega w siedmioletniej historii Węży doceniony został już po raz kolejny. Podczas drugiej edycji Węży Akademia nagrodziła go za reżyserię i współscenariusz komedii „Last Minute”.

W tym roku pojedyncze tylko nagrody od Akademii zdobyli inni nominowani. Za najgorszą rolę żeńską nagrodzono Małgorzatę Krukowską występującą w filmie „Totem”, „Dwie korony” doceniono za najgorszy teledysk, wśród plakatów wygrała praca do komedii „Na układy nie ma rady”, a najgorszy przekład tytułu zagranicznego to „Jak dogryźć mafii”, w oryginale brzmiący „Once upon a Time in Venice”. Ogłoszenie laureatów Węży 2018 odbyło się w klubie Jack’s Cinema w Warszawie.

Węże 2018: Poznaj laureatów plebiscytu

WIELKI WĄŻ – NAJGORSZY FILM ROKU

BOTOKS

za bezwstydny produkt, żerowanie na niskich instynktach i sprzedawanie starych dowcipów jako faktów.

NAJGORSZA REŻYSERIA

Patryk Vega – Botoks

NAJGORSZY SCENARIUSZ

Patryk Vega – Botoks

ŻENUJĄCY FILM NA WAŻNY TEMAT

Botoks

NAJGORSZA ROLA MĘSKA

Piotr Stramowski – Botoks

NAJGORSZA ROLA ŻEŃSKA

Małgorzata Krukowska – Totem

WYSTĘP PONIŻEJ TALENTU

Grażyna Szapołowska – Botoks

NAJGORSZY DUET NA EKRANIE

Marieta Żukowska i Piotr Stramowski – Botoks

NAJBARDZIEJ ŻENUJĄCA SCENA

seks z psem – Botoks

EFEKT SPECJALNEJ TROSKI

płód po aborcji – Botoks

NAJGORSZY TELEDYSK OKOŁOFILMOWY

Dempsey & Tune Seeker „Dwie korony” – „Dwie korony”

NAJGORSZY PLAKAT

Na układy nie ma rady

NAJGORSZY PRZEKŁAD TYTUŁU ZAGRANICZNEGO

Once upon a Time in Venice – Jak dogryźć mafii

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed