28. Bieg Konstytucji 3 Maja przed nami [Najważniejsze informacje]

28. Bieg Konstytucji 3 Maja jest pierwszym z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej, do której należą trzy biegi o charakterze patriotycznym organizowanym pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”.

3 maja 1791 roku uchwalono Ustawę Rządową zwaną Konstytucją 3 maja. Ten przełomowy w polskiej państwowości akt był pierwszym w Europie i drugim – po konstytucji amerykańskiej z 1787 roku – aktem tej rangi na świecie. To właśnie w celu upamiętnienie 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA organizuje po raz 28. Bieg Konstytucji 3 Maja.

Poza biegiem głównym na 5 km, który dedykowany jest dla starszych uczestników, już po raz siódmy o godzinie 10:30 wystartuje Bieg Dzieci – OSHEE Bieg z Maskotką. Maluchy będą miały do pokonania dystans 700 metrów.

Punktualnie o godzinie 11:00 biegacze wyruszą na trasę, dystans jaki będą mieli do pokonania to 5 km. Trasa znajduje się w pobliżu miejsc, związanych z działalnością króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, inspiratora prac nad Konstytucją. Wśród uczestników Biegu – poza polskimi sportowcami i amatorami biegania rekreacyjnego, startują również obcokrajowcy.

Trasa 28. Biegu Konstytucji 3 Maja

W tym roku, tak samo jak w roku ubiegłym, 3 maja o godz. 11.00 zawodnicy wystartują przy Al. Hopfera (Park Agrykola).

Trasa została wytyczona ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego, aż do mety na ulicy Rozbrat.

3 maja 2017 roku
Biuro  zawodów zostanie przeniesione pod trybunę główna stadionu miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego ul. Łazienkowska 3.

Opłacone pakiety internetowe wydawane będą, tylko dla osób spoza Warszawy, w godzinach 8.00 –  9.30

Osobisty odbiór pakietu startowego
Będzie możliwy tylko i wyłącznie po okazaniu dowodu osobistego, okazaniu dowodu wpłaty potwierdzonego przez bank, z wyłączeniem przypadku odnotowania wpłaty na konto Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA Samorządowego Zakładu Budżetowego m. st. Warszawy i zaznaczenia tego faktu przez organizatora w internetowej liście uczestników.

Odbiór pakietów przez osoby upoważnione
W takim przypadku osoba odbierająca powinna posiadać „Deklarację uczestnictwa” Uczestnika, przez niego wypełnioną i podpisaną. Uczestnik zobowiązany jest do wydrukowania wygenerowanej na profilu użytkownika, „Deklaracji uczestnika” wraz z automatycznie nadanym na niej unikatowym numerem.

Patronem medialnym Warszawskiej Triady Biegowej- największego cyklu biegów masowych w Polsce jest Żyjesz.pl

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares