28. Bieg Powstania Warszawskiego: 12 tysięcy uczestników na dwóch dystansach biegowych [Informacja]

1 sierpnia 1944 roku stolica wystąpiła zbrojnie przeciwko niemieckiemu okupantowi. Padły strzały, rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. Trwało 63 dni, do 3 października i kosztowało życie ponad 200 tys. mieszkańców stolicy. Przeszło do historii jako niebywały akt heroizmu. Tysiąc płonących zniczy, mrok i minuta ciszy.

fot. Aktywna Warszawa

W takiej oprawie 28 lipca (sobota) o godz. 21.00 rozpocznie się 28. Bieg Powstania Warszawskiego. Ta wyjątkowa impreza powstała, by uczcić rocznicę wydarzeń sprzed ponad pół wieku.

Bieg Powstania Warszawskiego jest jednym z najpopularniejszych i największych biegów, organizowanych na terenie Warszawy. Ze swoją niezwykłą, wieczorną oprawą, historyczną trasą, oświetloną zniczami, wpisuje się spektakularnie w formę i tradycję corocznych obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego – tak istotnych dla każdego mieszkańca Warszawy.

28. Bieg Powstania Warszawskiego: 12 tysięcy uczestników na dwóch dystansach biegowych [Informacja]

W tym roku ponownie do wyboru będą dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów. Planowana jest liczba 12 000 uczestników.

Podczas 28. Biegu Powstania Warszawskiego przewidziane jest wiele atrakcji zarówno dla uczestników jak i kibiców m.in. spotkanie z kombatantami – uczestnikami Powstania Warszawskiego oraz rekonstrukcje historyczne.

Zapraszamy wszystkich do uczczenia 74 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na sportowo!

Zapisy na 28. Bieg Powstania Warszawskiego rozpoczną się na przełomie czerwca i lipca tutaj. Oglądajcie nasze relacje na Snapchacie Zyjeszpl oraz na Instagramie i Facebooku Żyjesz.pl

Patronem medialnym Warszawskiej Triady Biegowej jest Ogólnopolski portal aktywności

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed