Męskie Granie 2018: Kortez, Podsiadło, Zalewski zagrają razem [Szczegóły]

Już 14 lipca wystartuje dziewiąta trasa koncertowa Męskie Granie. W tym roku sceną projektu, zawładnie trio – KORTEZ, PODSIADŁO i ZALEWSKI, które stanie na czele Męskie Granie Orkiestra. Artyści nagrali singiel „Początek”, do którego powstał oryginalny teledysk kręcony „na żywca”.

Obdarzony lekko szorstkim głosem Kortez, powracający po długiej przerwie Dawid Podsiadło i Krzysztof Zalewski, który nie tak dawno brawurowo zinterpretował utwory legendarnego Czesława Niemena, połączyli siły, stając na czele Męskie Granie Orkiestra. W zespole towarzyszą im Marcin Macuk, Olek Świerkot, Kuba Staruszkiewicz, Pat Stawiński i Andrzej Markowski. Wszyscy artyści wspólnie będą przełamywać konwencje i style oraz eksperymentować z brzmieniami, każdorazowo serwując publiczności prawdziwą muzyczną ucztę.

Tegoroczny singiel „Początek” promuje trasę „Męskiego Grania”

Teledysk do utworu nagrany jest mastershotem, czyli jednym, długim, perfekcyjnie dopracowanym ujęciem, nieprzerwanym żadnym cięciem ani montażem. Wymagało to od całej ekipy wielkiego zaangażowania, wielu prób i niesamowitego skupienia. Na potrzeby klipu, utwór został wykonany na planie na żywo, podczas nagrywania tego konkretnego ujęcia i żadne elementy piosenki nie były dogrywane oddzielnie w studio nagraniowym. Szczególnym wyzwaniem był fakt, że przez większą część utworu muzycy są w ciągłym ruchu.

Przed nami już dziewiąta edycja trasy Męskie Granie z nowym składem i zupełnie nową muzyczną energią – mówi Marta Kuropatwińska, Marketing Manager marki Żywiec. W tym roku po raz kolejny usłyszymy najlepszych polskich artystów, którzy zaserwują publiczności olbrzymią dawkę muzycznych emocji na najwyższym poziomie. Nie zabraknie oryginalnych kolaboracji i artystycznych niespodzianek – dodaje.

Gdzie posłuchacie „Męskiego Grania”? Zobaczcie

14 lipca – Poznań, Park Cytadela, Al. Armii Poznań

21 lipca – Katowice, Strefa Kultury, ul. Henryka Mikołaja Góreckiego 1

28 lipca – Wrocław, Pergola, ul. Wystawowa 1

4 sierpnia – Kraków, Centrum Sportu Parkowa (dawny Stadion Korony Kraków, ul. Parkowa 12 A)

11 sierpnia – Gdynia, Park Kolibki, 291

18 sierpnia – Warszawa, Forty Bema, ul. Jerzego Waldorffa

25 sierpnia – Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem, ul. Grojec 50

 

Źródło: Materiały prasowe

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed