Mundial 2018. „Czas decyzji Nawałki”- jutro o godz. 14 prezentacja 23 piłkarzy na MŚ w Rosji [Szczegóły]

Selekcjoner Reprezentacji Polski w piłce nożnej, Adam Nawałka na specjalnej konferencji prasowej o godz. 14 już jutro zaprezentuje swoją listę 23 piłkarzy, których zabierze na Mistrzostwa Świata do Rosji, które rozpoczynają się już za 11 dni, 14 czerwca.

9 piłkarzy zapewne po grze wewnętrznej, która odbyła się dzisiaj ok godz 12 odbyło indywidualne rozmowy z trenerem i będzie musiało przegryźć gorycz nie tyle porażki, co bycia za słabym na drużynę. Nie pożegnają się dziś wieczorem z kadrą(jest decyzja, w której sztab szkoleniowy zdecydował, że wszyscy zostaną do końca przygotowań w Arłamowie). Drugi trener, Bogdan Zając tłumaczył pozostawienie wszystkich do końca zgrupowania nauką i doświadczeniem, które wynoszą i też ich przydatnością w dalszych potyczkach kadry już po Mundialu, bo są nadal w szerokiej kadrze.

Mundial 2018. „Czas decyzji Nawałki”- jutro o godz. 14  prezentacja 23 piłkarzy na MŚ w Rosji [Szczegóły]

fot. Łączy Nas Piłka
fot. Łączy Nas Piłka

Po kilku tygodniach przygotowań fizycznych urozmaicanych różnego rodzaju aktywnościami mentalnymi [spotkania z fanami, koncerty, wywiady, gra w golfa, spotkania z prezydentem,premierem, ministrem sportu, wycieczki rowerowe, spacery] przyszedł czas na wyciszenie się [o ile to możliwe] i skupienie się na rywalach z którymi przyjdzie nam zagrać w fazie grupowej Mundialu w Rosji. Studiowanie przeciwnika, założenia taktyczne, nabieranie siły, ale też odpowiednia regeneracja i kontrola – to wszystko będzie decydowało o skuteczności podczas turnieju.

Warto Wiedzieć!

W Soczi zameldujemy się 13 czerwca, a pierwszy mecz z Senegalem 19 czerwca.

W zgrupowaniu w Arłamowie bierze udział 32 zawodników, ale w poniedziałek ogłoszona zostanie ostateczna, 23-osobowa kadra na mistrzostwa świata.

Przed mundialem Biało-Czerwonych czekają jeszcze dwa mecze kontrolne – 8 czerwca w Poznaniu ich rywalem będzie Chile, a cztery dni później zagrają w Warszawie z Litwą.

Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares