Pol’and’Rock 2018: Festiwal o podwyższonym ryzyku. Co na to Owsiak? [Mamy odpowiedź]

W ostatnich latach Przystanek Woodstock[nowa nazwa festiwalu – Pol’and’Rock]  otrzymywał status imprezy o podwyższonym ryzyku.

Fundacja WOŚP postanowiła w tym roku nie czekać i na mocy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych zwróciła się do najważniejszych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo z prośbą o wydanie opinii na temat przygotowanego planu zabezpieczenia imprez.

Pomimo pozytywnej opinii w kwestii zabezpieczenia medycznego oraz zabezpieczenia sanitarnego w formalnej ocenie mieszkańców po przeprowadzonych sondażach i ankietach, Komendant Miejski Policji w Gorzowie Wielkopolskim, kom. Fabian Rogala stwierdził, że Pol’and’Rock 2018 zasługuje na status imprezy o podwyższonym ryzyku.

Pol’and’Rock 2018: Festiwal o podwyższonym ryzyku. Co na to Owsiak? [Mamy odpowiedź]

Jurek Owsiak jest wkurzony i nie przebiera w słowach:

Panie Komendancie! Co było powodem tak kuriozalnej decyzji? Przecież zna Pan festiwal, bo organizowany jest na Ziemi Lubuskiej od ponad 20 lat! Znają go Pana koledzy i koleżanki, którzy doskonale wykonują swoją robotę, tu, na miejscu, od wielu, wielu lat. Festiwal nigdy – podkreślamy to bardzo wyraźnie i dobitnie – nigdy nie był źródłem jakichkolwiek niepokojów czy powodem do wzmożonej pracy policji. Skąd nagle w Pana opinii sformułowania takie jak m.in: „policja przewiduje zamachy o charakterze terrorystycznym”, „panikę wywołaną fałszywym alarmem”, „bójki, pobicia, uszkodzenia ciała”, „przestępstwa rozbójnicze, narkotykowe, a w tym zatrucia i zgony”, „naruszenia przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi czy przestępstwa na tle seksualnym”.

W opinii szefa fundacji WOŚP, nie ma podstaw do takich decyzji…

Najpiękniejszy Festiwal Świata to miejsce, które – wręcz przeciwnie do Pana opinii – wytwarza nieprawdopodobną ilość pozytywnego przekazu, uczy i edukuje ludzi, jak mają bezpiecznie się bawić i przebywać ze sobą przez kilka dni. Jest to festiwal, który jest powodem do dumy dla nas, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i przede wszystkim dla gospodarzy Ziemi Lubuskiej. To festiwal, który zdobywa nagrody branży muzycznej na całym świecie. Festiwal, który w tak ważnym momencie w dziejach współczesnej Europy fantastycznie łączy społeczeństwo polskie ze społeczeństwem niemieckim. I ten właśnie festiwal jest naznaczony złą wolą Pana i ludzi, którzy tak naprawdę na końcu wydają opinię.

Fundacja kolejny raz podkreśliła, że jest przygotowana na spełnienie wszelkich wymogów. W opinii organizatorów decyzja Komendanta spowoduje, że 1470 policjantów, którzy muszą być zgromadzeni w Kostrzynie n. Odrą, zamiast w tym czasie pilnować spokoju wypoczywających Polaków w tych miejscach, gdzie wyjeżdżają oni na swoje urlopy, będzie musiała stacjonować przy festiwalu.

Ponadto Jerzy Owsiak zapewnił, że zrobi wszystko, aby siły, które pilnują Najpiękniejszego Festiwalu Świata, były logiczne i proporcjonalne.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed