28. Bieg Powstania Warszawskiego: Kamil Karbowiak i Izabela Trzaskalska najszybsi na 10 km [Podsumowanie]

Kamil Karbowiak (Kotwica Brzeg) i przygotowująca się do startu w maratonie w mistrzostwach Europy w Berlinie Izabela Trzaskalska (AZS UMC Lublin) pokonali najszybciej trasę 28. Biegu Powstania Warszawskiego na dystansie 10 km.

Trasę długości 5 km najszybciej pokonali Piotr Mielewczyk (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) i Ewa Jagielska (LKS Ostrowianka Ostrów Maz.). W rywalizacji zawodników niepełnosprawnych na wózkach triumfował Witold Misztela (Warszawa).

W tym roku start i metę dla nieco ponad 11 tysięcy 300 uczestników usytuowano w rejonie Toru Łyżwiarskiego Stegny. Trasa biegu została wyznaczona w innym rejonie miasta niż w latach ubiegłych, a to z uwagi na prace na placu Krasińskich i ulicy Miodowej oraz kolizje z terminami innych dużych imprez.

Zawodnicy, którzy dotarli do miasteczka po biegu narzekali na dokuczający upał, wielu wpadając na metę nie mogło złapać tchu:

„Kiepsko mi się biegło w tej pogodzie. Stopy mnie paliły, ale mam nadzieję, że za dwa tygodnie w Berlinie będzie lepiej” – powiedziała Trzaskalska, mistrzyni Polski w maratonie.

28. Bieg Powstania Warszawskiego: Kamil Karbowiak i Izabela Trzaskalska najszybsi na 10 km [Podsumowanie]

Honorowymi starterami biegów byli prezes zarządu głównego Światowego Związku Żołnierzy AK Leszek Żukowski i wiceprezes związku Powstańcu Warszawskich Eugeniusz Tyrajski, który podczas powstania walczył w pułku Baszta w rejonie Stegien.

Droga młodzieży. Biorąc udział w tym biegu swoim wysiłkiem solidaryzujecie się z uczestnikami wydarzeń sprzed 74 lat” – zwrócił się do uczestników zawodów Żukowski.

Przed 74 laty robiliśmy to, co do nas należało – spełnialiśmy swój obowiązek. A udziałem w tym biegu przedłużacie etos Powstania Warszawskiego. Za to jestem wam wdzięczny” – dodał Tyrajski.

Dokładnie w 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – w środę 1 sierpnia – przy Centrum Olimpijskim odbędzie się wieczorem bieg na dystansie 5 km dedykowany Marii Kwaśniewskiej-Maleszewskiej. Jedna z najwszechstronniejszych polskich lekkoatletek lat 30. XX wieku, medalistka igrzysk Berlin 1936 w rzucie oszczepem, uratowała wiele istnień ludzkich. W czasie II wojny światowej brała czynny udział w ruchu oporu. Jej mieszkanie w Podkowie Leśnej stało się otwartym domem dla bezdomnych i głodujących Polaków oraz Żydów.

Wyniki na 10 km:

Mężczyźni
1. Kamil Karbowiak (Kotwica Brzeg) 30.30
2. Paweł Matner (Matner Running Team) 33.18
3. Toasz Blados (Warszawiaky) 34.04

Kobiety
1. Izabela Trzaskalska (AZS UMCS Lublin) 35.07
2. Anna Łapińska (Warszawianka) 35.35
3. Justyna Śliwiak (KB TKKF Promyk Ciechanów) 37.41

Wyniki na 5 km:

Mężczyźni
1. Piotr Mielewczyk (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) 15.36
2. Jacek Wichowski (Running Factory Warszawa) 15.36
3. Daniel Żochowski (Żórawski Team Warszawa) 15.37

Kobiety
1. Ewa Jagielska (LKS Ostrowianka Ostrów Maz.) 16.32
2. Natalia Mierzlikin (UKS Gepard Warszawa) 18.38
3. Sara Dytłow (Warszawa) 19.03

Zawodnicy niepełnosprawni na wózkach – 5 km:

1. Witold Misztela (Warszawa) 9.00
2. Piotr Małek (Otwock) 9.01
3. Cezary Król (Warszawa) 9.52

Zaobserwuj nas na Facebooku i Instagramie. Patronem medialnym Warszawskiej Triady Biegowej jest Żyjesz.pl

 

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed