Ironman Gdynia: Daniela Ryf z rekordem świata w kategorii kobiet [Podsumowanie]

fot. Materiały Prasowe

5 sierpnia o godz. 8 na trasę ruszyli pierwsi zawodnicy rywalizujący w głównym wyścigu Enea Ironman 70.3 Gdynia.  Dzień wcześniej mogliśmy oglądać zmagania w sztafetach i sprincie, a w radosną atmosferę wydarzenia wprowadziły dzieci, które już w piątek miały do pokonania w zależności od wieku [5-15lat] od 50 do 400 metrów pływania i od 200 do 2000 metrów biegu.

W sobotę w godz. 10-14 odbyły się sprinty i sztafety. Oprócz zawodowców kibice mogli oglądać na trasie rywalizujące osobowości popkultury: Kasię Stankiewicz, Tomasza Karolaka, Macieja Dowbora czy Tomasza Jachimka.

fot. Instagram Ironman Gdynia [Od lewej aktor Tomasz Karolak, wokalistka Kasia Stankiewicz]

Ironman Gdynia: Daniela Ryf z rekordem świata w kategorii kobiet [Podsumowanie]

fot. Materiały Prasowe
fot. Materiały Prasowe

W głównym dniu rywalizacji na starcie pojawił się  m.in. Amerykanin Tim O’Donnell (brązowy medalista z mistrzostw świata na Hawajach z 2015 roku) oraz wygrywający w tym samym roku edycję w Gdyni, Nils Frommhoolden. Kilka minut później na trasę wyruszyły kobiety z rywalizacji PRO i tutaj rywalizowały ze sobą Australijka Mirinda Carfrae i Szwajcarka Daniela Ryf. Obie zawodniczki mają na swoim koncie po trzy tytuły mistrzyń świata na dystansie Ironman. Jako ostatni do zawodów ruszyli amatorzy z całego świata. Uczestnicy mieli do pokonania jak zawsze na tym dystanie 1,9 km pływania, 90 km roweru i 21 km biegu.

Tim O’Donnel został nowym mistrzem Enea Ironman 70.3 w Gdyni. Amerykanin czasem 3h 47′ 40” ustanowił nowy rekord w Polsce na tym dystansie.

Naprawdę podobał mi się ten wyścig, atmosfera była wspaniała. Pogoda była doskonała, nawet pomimo deszczu na trasie biegu – powiedział Timothy O’Donnell.

Wśród Pań bezkonkurencyjna okazała się Daniela Ryf.

Szwajcarka, zupełnie niezagrożona, finiszowała z czasem 3:57:54, który jest nowym rekordem świata kobiet na dystansie IRONMAN 70.3. Aby oddać skalę tego wyczynu, Daniela Ryf uplasowała się na 7. miejscu w klasyfikacji generalnej zawodów, co oznacza, że wyprzedziło ją zaledwie 6 mężczyzn.

– Jestem bardzo szczęśliwa. Trasa była dla mnie idealna. Deszcz był pomocny podczas trasy biegowej, a tłumy wspierały nas na ulicach Gdyni. Słyszałam ich doping trybunach na długo zanim zobaczyłam finisz! To dodało mi skrzydeł – powiedziała Daniela Ryf.

Ironman Gdynia: TOP 5  [Wyniki]

Mężczyźni:

1. Tim O’Donnel – 03:47:40
2. Nils Frommhold – 03:52:57
3. Markus Liebelt – 03:53:27
4. Ondrej Kubo – 03:55:44
5. Aleksey Kalistratov – 03:57:34

Kobiety:

1. Ryf Daniela – 03:57:54
2. Mirinda Carfrae – 04:20:46
3. Ewa Komander – 04:25:40
4. Joanna Sołtysiak – 04:27:33
5. Ewa Bugdoł – 04:31:25

Szósta odsłona Enea IRONMAN 70.3 Gdynia przeszła do historii, po raz kolejny poprawione zostały rekordy: czasowe, liczby uczestników zagranicznych oraz zawodników PRO. Za nami wyjątkowe, międzynarodowe zawody, podczas trzech dni rywalizacji na kilku dystansach udział wzięło niemal cztery tysiące sportowców z ponad pięćdziesięciu krajów świata.

Triathloniści pływali w Zatoce Gdańskiej, pokonali trasę kolarską prowadzącą ulicami Gdyni i Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz etap biegowy wiodący przez centrum miasta i Bulwar Nadmorski. Kolejna edycja triathlonowych zmagań w Gdyni już za rok.

Więcej o sporcie na naszym Instagramie i Facebooku Żyjesz.pl

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed