„Kler”: Oficjalny zwiastun filmu Smarzowskiego pojawił się, zniknął i znów się pojawił [Wideo]

Dystrybutor najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego, „Kler” zaprezentował oficjalny zwiastun ekranizacji, która do polskich kin trafi pod koniec września.

Zaktualizowaliśmy artykuł o nowy zwiastun. Ten, który mogliście obejrzeć przez niecałą dobę został usunięty z oficjalnego kanału kino polska, ponieważ jedna z aktorek występujących w filmie, Joanna Kulig miała poprosić o usunięcie ze sceny jej piersi, które pokazuje siedząc na łóżku w stronę grającego księdza, roznegliżowanego Roberta Więckiewicza. Ta scena została okrojona i zwiastun został ponownie wrzucony na oficjalny kanał dystrybutora pozostawiając w tym ujęciu jedynie pocałunki obu aktorów.

Zobacz zwiastun po poprawkach

W naszej ocenie dostępność poprzedniej zapowiedzi przez dobę oraz kilkaset tysięcy zgromadzonych odsłon spowodowało, że wielu internautów zapisało poprzedni film i jest on z pewnością do obejrzenia w drugim obiegu również na platformie, na której jest dostępny nowy zwiastun. To takie „porywanie się z motyką na słońce”…

„Kler”: Oficjalny zwiastun filmu Smarzowskiego pojawił się, zniknął i znów się pojawił [Wideo]

Nic co ludzie nie jest mi obce – kiedyś dewiza humanistów, pokolenia wyrozumiałego dla drugiego człowieka, dzisiaj słowa wykorzystywane przez reżysera filmu, by pokazać, że każdy ksiądz ma prawo w życiu do miłości i do słabości, bo jest jak każdy z nas … tylko człowiekiem.

-Nie kryjemy swego zafascynowania osobą papieża Franciszka, tak skrajnie niepasującego do dzisiejszego, zatraconego w konsumpcji świata. Oto papież, który przestronne, luksusowe apartamenty w Pałacu Apostolskim dobrowolnie zamienił na skromne mieszkanko w Domu św. Marty. Reformy, jakich się podjął, mają na celu przede wszystkim budowę Kościoła całkowicie misyjnego, rozumianego jako wspólnota, która zwróci się z pomocą zagubionym i służyć będzie ludziom na całym świecie. Franciszek to papież stawiający na pierwszym miejscu nie prawo, ale czyste miłosierdzie. Kościół według niego powinien być ubogi, służyć ubogim, opłakiwać tych, których nikt nie opłakuje. Franciszek krytykuje materializm, jednak duchowni udają, że tego nie słyszą. To aż prosiło się o refleksję filmową. Jak w całej tej sytuacji odnajdują się zwykli, przeciętni księża? Jak patrzą na to wszystko wierni? Na te pytania, oraz kilka innych, staramy się dać odpowiedź w swoim obrazie – dodają producenci filmu.

Oficjalna premiera kinowa „Kleru” 28 września 2018 roku.

Źródło: Kino Świat

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed