Łukasz Piszczek zrezygnował z gry w Reprezentacji Polski! [Z ostatniej chwili]

65-krotny reprezentant kraju,  Łukasz Piszczek zrezygnował z dalszej gry w kadrze narodowej.

Zadebiutował w Reprezentacji za kadencji trenera Leo Beenhakkera w towarzyskim spotkaniu z Estonią [4:0]. Podczas wszystkich rozegranych spotkań otrzymał dwie żółte kartki oraz zaliczył dziewięć asyst przy strzelonych golach.

W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje. Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca. 11 lat zawsze z dumą reprezentowałem Polskę w seniorskiej reprezentacji. Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał.
– napisał na Istagramie Łukasz Piszczek.

Dzień dobry. W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje. Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca. 11 lat zawsze z dumą reprezentowałem Polskę w seniorskiej reprezentacji. Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał. Dziękuję przede wszystkim Kibicom za wsparcie, Trenerom: Leo Beenhakkerowi, Franciszkowi Smudzie, Waldemarowi Fornalikowi i Adamowi Nawałce dziękuję za zaufanie. Zawsze starałem się nauczyć od nich jak najwięcej, czerpać z ich doświadczenia i wiedzy. Dziękuję wszystkim osobom związanym z każdym sztabem szkoleniowym i moim kolegom z boiska, z którymi wspólnie miałem zaszczyt reprezentować Polskę w tych 65 meczach z orłem na piersi. Zostawię w swojej pamięci mecze, w których swoją grą dawaliśmy wszystkim Kibicom wiele radości. Trenerowi Jerzemu Brzęczkowi i naszej reprezentacji życzę przede wszystkim dużo sukcesów. ??

A post shared by Łukasz Piszczek Official (@lukaszpiszczek_lp26) on

Nie jest tajemnicą, że Łukasz od lat boryka się z kontuzją biodra. Przeszedł operację, ale co jakiś czas ból się odzywa i z pewnością to też miało wpływ na szybsze zakończenie reprezentacyjnej kariery.

Warto Wiedzieć!

Polski obrońca w swojej karierze zdobył mistrzostwo Polski, dwukrotnie zostawał mistrzem Niemiec, dwukrotnym zdobywcą Pucharu Niemiec i finalistą Ligi Mistrzów. W historii nie ma drugiego Polaka, który rozegrałby taką ilość spotkań w Bundeslidze co Piszczu.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed