Eminem powraca z nowym albumem „Kamikaze” [Znamy datę premiery]

fot. UM

Zaledwie osiem miesięcy po premierze albumu „Revival”, Eminem zaskoczył wszystkich i zaprezentował nowy album – „Kamikaze”.

Na krążek trafiło 13 utworów, a wśród gości są m.in. Jessie Reyes, Joyner Lucas, Royce Da 5’9’’ oraz menedżer artysty, Paul Rosenberg.

Okładka „Kamikaze” to nawiązanie do albumu „Licensed to Ill” Beastie Boys, który – jak podkreśla Eminem – od wielu lat jest jego wielką inspiracją. Następca „Revival” to dziesiąty album w dorobku rapera. Za produkcję odpowiada sam artysta (jako Slim Shady) oraz Dr. Dre. Na krążek trafił m.in. utwór „Venom” pochodzący z filmu o tym samym tytule z Tomem Hardym w roli głównej.

Eminem powraca z nowym albumem „Kamikaze” [Znamy datę premiery]

Album, który już 14 września doczeka się wydania fizycznego, odniósł olbrzymi sukces w serwisach cyfrowych. Wszystkie utwory trafiły do Top 40 Spotify Global.

Łączna liczba streamów w premierowym dniu przekroczyła 40,6 mln. Najpopularniejsze utwory z „Kamikaze” to „The Ringer” (5,1 mln streamów), „Lucky You” (4,9 mln) oraz „Greatest” (3,9 mln). Dla porównania – „River” z Edem Sheeranem z albumu „Revival” w ciągu pierwszego dnia zgromadziło 3,8 mln streamów.

„Kamikaze” zadebiutowało na #1 iTunes w 81 krajach.

Lista utworów:

 1. The Ringer
 2. Greatest
 3. Lucky You ft. Joyner Lucas
 4. Paul (skit)
 5. Normal
 6. Em Calls Paul (skit)
 7. Stepping Stone
 8. Not Alike (ft. Royce Da 5’9’’)
 9. Fall
 10. Kamikaze
 11. Nice Guy ft. Jessie Reyez
 12. Good Guy ft. Jessie Reyez
 13. Venom (Music from the Motion Picture)

Źródło: Universal Music Polska

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares