Biegnij Warszawo 2018. Jubileuszowa X edycja biegu zgromadziła 8 tysięcy uczestników [Brawo biegowe Zuchy]

Emocje opadają po jubileuszowej 10. edycji „Biegnij Warszawo”. Ponad 8 tysięcy biegaczy i biegaczek stanęło na starcie warszawskiego biegu, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Przenosimy niebo na ulice Warszawy”.

fot. Fb Biegnij Warszawo

W tym roku 10km trasa prowadziła ulicami:

Chełmską, Belwederską, Spacerową, Goworka, Puławską, Bagatela, Al. Ujazdowskimi, Piękną, Marszałkowską, Al. Jerozolimskimi, Nowym Światem, przez pl. Trzech Krzyży, Matejki, Wiejską, Górnośląską i Myśliwiecką, a meta usytuowana była na ul. Łazienkowskiej.

Tegoroczny zwycięzca Biegnij Warszawo, Kamil Jastrzębski [Duklanowski Team] potrzebował do ukończenia dystansu 10km – 30 minut i 54 sekund. Drugie miejsce tracąc 78 sekund do lidera wyścigu zajął Krzysztof Wasiewicz [Kondycja Piaseczno], a trzeci na mecie z czasem 32 minut i 18 sekund pojawił się Paweł Pankratow [MKS Hermes Gryfino].

Tylko mocny trening i dużo wewnętrznego samozaparcia pozwala wygrywać tego typu biegi – mówił po dobiegnięciu do mety zwycięzca 9 i 10. edycji Biegnij Warszawo, Kamil Jastrzębski.

Biegnij Warszawo 2018. Jubileuszowa X edycja biegu zgromadziła 8 tysięcy uczestników [Brawo biegowe Zuchy]

Wśród kobiet najszybciej trasę pokonała Renata Pliś [Maraton Świnoujście]. Na metę wbiegła z czasem 33 minut i 55 sekund. Pięć sekund później była już druga wśród kobiet Monika Andrzejczak [MKL Szczecin]. Trzecie wynik w kategorii kobiet  zrobiła Ewa Jagielska[LKS Ostrowianka], która wbiegła na metę z czasem 34 minut i 11 sekund.

Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie i Facebooku. Oglądaj nas na Snapchacie Zyjeszpl oraz na Instastory.

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed