Bożena Jaskowska z biblioteki w Rzeszowie prosto na MŚ Ironman. 6 Polek wystartuje na Hawajach [Inspirująca historia]

Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od startu najważniejszej triathlonowej imprezy na świecie- Ironmana na Hawajach. W gronie startujących  27 osób z Polski, a w gronie 6-ciu Polek, dyrektorka biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Bożena Jaskowska. W „inspirujących historiach” o kobiecie, która na na co dzień pracuje w bibliotece, zaś po godzinach jest zapaloną triathlonistką. Poznaj bohaterkę, która we współpracy z Up8 już 13 października, wystartuje w mistrzostwach świata Ironman na Hawajach.   

W sporcie, jedyną barierą jesteś Ty. Wystarczy, że otworzysz się na nowe możliwości, a cel zostanie osiągnięty. Wie coś o tym Bożena Jaskowska – dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego, która prywatnie, jakiś czas temu, zaczęła biegać w maratonach. A jak już się nudzą maratony to trzeba wzbogacić swoje sportowe wyzwania o triathlon. Pasja i determinacja przywiodła ją do punktu, w którym jej marzenia zaczęły się realizować. Dziś, przygotowuje się do startu w prestiżowych i bardzo trudnych mistrzostwach świata Ironman na hawajskiej wyspie Kona. Zakwalifikowała się jako jedna z 27 osób z Polski (w tym 6-ciu dziewczyn).

Bożena Jaskowska z biblioteki w Rzeszowie prosto na MŚ Ironman. 6 Polek wystartuje na Hawajach [Inspirująca historia]

13 października jej marzenie życia zostanie spełnione, a stanie się to w rok jej 40. urodziny.

Już samo zakwalifikowanie się i udział w mistrzostwach Ironman jest spełnieniem moich marzeń. Jestem jedną spośród 2500 zawodników z całego świata, z czego w mojej konkurencji wiekowej jest 106 kobiet – to moje bezpośrednie rywalki. Uwierzcie mi, pierwsza trójka, która staje na podium to bynajmniej nie są przypadkowe osoby. Oczywiście dam z siebie wszystko i walczyć będę na każdym metrze trasy! Chcę wyjechać stąd z niezapomnianymi wspomnieniami – tylko  dobrymi – mówi o swoim starcie Bożena Jaskowska.

Historia Bożeny idealnie wpisuje się w ideę marki up8, która postanowiła zaangażować się w przygotowania do mistrzostw i wesprzeć zawodniczkę podczas startu.

Gdyby nie zakład, który przyjęłam, że przebiegnę maraton, pewnie moja przygoda ze sportem nie byłaby tak ciekawa – przyznaje Bożena. – I zaczęłam biegać, a raczej człapać, powoli podnosząc sobie poprzeczkę i wydłużając dystans. 8 miesięcy później przekroczyłam metę pierwszego maratonu w życiu. To był dopiero początek – dziś wspomina swoje początki polska triathlonistka.

Sposobem Bożeny na dodanie sobie otuchy jest prowadzenie bloga Run Bo, który śledzi ponad 2 tys. osób. Możecie również i Wy do niej zajrzeć:)

Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie i Facebooku. Oglądaj nas na Snapchacie Zyjeszpl oraz na Instastory.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares