30. Bieg Niepodległości pobił rekord frekwencji. Na mecie prawie 17 tysięcy uczestników [Brawo Wy]

30. Bieg Niepodległości w Warszawie ukończyło 18 085 uczestników na dystansie 10km, Nordic Walking oraz Mili na stulecie.  Spoglądając na oficjalne wyniki datasport.pl opublikowane przez organizatora, Aktywną Warszawę widzimy, że bieg na dystansie 10km ukończyło 16 984 uczestników.

W porównaniu z rokiem ubiegłym[Rekord Polski w biegu masowym 2017- 15 015] w 30 edycji Biegu Niepodległości w biegu na 10km wystartowało o 1969 uczestników więcej niż przed rokiem tym samym kolejny raz bijąc rekord frekwencji, ale nie rekord Polski. W tym roku miasto Poznań pobiło rekord Polski największego biegu ulicznego. W stolicy Wielkopolski według oficjalnych wyników Plus-Timing.pl od organizatora, do mety dobiegło 22 463 uczestników. Niestety jak się później okazało był to też bieg w cieniu tragedii. Zmarł 58-letni uczestnik tego biegu.

30. Bieg Niepodległości: Liderzy poniżej 30 minut [Wyniki]

Tradycyjnie już 11 listopada o godz. 11.11 wystartował 30. Bieg Niepodległości w Warszawie. Trasa biegu jak co roku przebiegała przez  Al. Jana Pawła II, ul. Chałubińskiego i Al. Niepodległości. Trasa prosta z zawróceniem na 5 km.

Najszybszy na trasie okazał się Kamil Karbowiak[Kotwica Brzeg]. Na metę dobiegł z czasem 29:38. Tuż za nim na drugim miejscu finiszował Tomasz Grycko (Bliza Władysławowo] z czasem: 29 min i 43 sekund. Trzeci na linii mety był Jakub Nowak [Prefbet Śniadowo Łomża] z czasem 29minut i 47 sekund.

Wśród Pań najlepsza okazała się Anna Gosk [Podlasie Białystok], która wbiegła na metę z czasem 33 minut i 6 sekund. Na drugim miejscu zameldowała się Monika Andrejczuk[MKL Szczecin] z czasem 33 minut 47 sekund, zaś podium zamknęła Katarzyna Kowalska[Vectra Włocławek] z czasem 34 minut i 10 sekund.

fot. Żyjesz.pl
fot. Żyjesz.pl

Wszystkie oficjalne wyniki biegów sprawdzicie tutaj

Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie i Facebooku. Oglądaj nas na Snapchacie Zyjeszpl oraz na Instastory.

Żyjesz.pl patronem medialnym Warszawskiej Triady Biegowej [Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości].

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed