Andrzej Gmitruk nie żyje. Jeden z najlepszych trenerów boksu w Polsce [Wspomnienie]

Tragiczna wiadomość dotarła do nas dzisiaj rano. W pożarze zginął  jeden z najwybitniejszych trenerów boksu w Polsce, Andrzej Gmitruk. Ostatnio związany był współpracą m.in. z Arturem Szpilką, Maćkiem Sulęckim czy Izu Ugonohem.

Do tragedii doszło dzisiaj około godz. 4:00 w Hipolitowie, gdzie przeprowadzano akcję gaśniczą w płonącym domu jednorodzinnym. W środku przebywał Andrzej Gmitruk. Śmierć trenera potwierdziła Ochotnicza Straż Pożarna w Długiej Kościelnej.

Andrzej Gmitruk nie żyje. Jeden z najlepszych trenerów boksu w Polsce [Wspomnienie]

Screen: FB OSP Długa Kościelna
Screen: FB OSP Długa Kościelna

W domu jednorodzinnym przebywały także żona i córka trenera. Są bezpieczne. Bezpośrednią przyczyną śmierci Andrzeja Gmitruka było zaczadzenie. Trwa postępowanie wyjaśniające przyczyny pożaru.

Andrzej Gmitruk nie żyje. Wielka postać w polskim boksie zawodowym

Zaczynał swoją przygodę z prowadzeniem zawodników od kadry juniorów w Polskim Związku Bokserskim. Potem przeniósł się do Legii Warszawa, z którą zdobył drużynowe mistrzostwo Polski. Jak się później okazało, była to przepustka do zawodowców.

Podczas kariery trenerskiej pod jego skrzydłami byli najlepsi polscy pięściarze: Tomasz Adamek, Andrzej Gołota, Henryk Petrich, Bogdan Gajda, Dariusz Kosedowski, Mateusz Masternak, Krzysztof Kosedowski, Zbigniew Raubo, Artur Szpilka, Maciej Sulęcki. Nie wszyscy wiedzą, ale Andrzej Gmitruk był też trenerem kadry Norwegii i konsultantem Norweskiego Komitetu Olimpijskiego ds. sportów letnich.

Od 2012 komentował z Andrzejem Kostyrą walki bokserskie w Polsacie Sport, a niedawno zakończył współpracę z Polsatem i związał się kontraktem z Telewizją Publiczną i kanałami sportowymi TVP Sport.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed