27. Finał WOŚP. Miliard złotych zebrano od początku organizacji zbiórki, a będzie więcej [Szczegóły]

Prawie 40 tysięcy przeróżnych licytacji WOŚP na internecie oraz dziesiątki tysięcy zbiórek  w wielu zakątkach świata spowodowały, że już przed godz. 20 Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poinformowała, że została przekroczona bariera Miliarda Złotych podczas 27 lat zbiórek na rzecz polskich szpitali i klinik specjalistycznych.

Niesamowita historia, która pisze się na naszych oczach. Doszło również do tragicznego w skutkach wydarzenia podczas koncertu i „Światełka do Nieba” w Gdańsku. Prezydent miasta został zaatakowany nożem i trafił na stół operacyjny. Potępiamy wszystkie barbarzyńskie zachowania i również tym razem potępiamy ze wszystkich sił to co wydarzyło się w Trójmieście.

Hasło 27. finału WOŚP

„Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”.

Cały czas mam wrażenie, że dla polskich szpitali chcących rozwijać swoje możliwości Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest ostatnią deską ratunku – mówi Jerzy Owsiak, prezes zarządu WOŚP – System opieki zdrowotnej w Polsce boryka się coraz większymi i cały czas dalekimi od rozwiązania problemami. Brak środków na finansowanie leczenia, rosnące kolejki do podstawowych usług medycznych, palący brak wyspecjalizowanego personelu medycznego, któremu polski system nie jest w stanie zapewnić satysfakcjonujących warunków pracy – to bardzo poważne braki, powodujące coraz mniejsze poczucie bezpieczeństwa zdrowotnego w Polsce.

Przy takich problemach sprawa wyposażenia oddziałów często schodzi na dalszy plan. A kiedy damy się zbyt mocno wyprzedzić rozwojowi medycyny na świecie, nadrobienie braków może być trudne i bardzo kosztowne. Wielka Orkiestra nie jest w stanie naprawić systemu, ale jesteśmy w stanie pomóc w utrzymaniu wysokich standardów i możliwości w leczeniu. I to będziemy robić, do końca świata i jeden dzień dłużej – dodaje Jerzy Owsiak.

Dziękujemy wszystkim ludziom na całym świecie za pracę w dniu dzisiejszym na rzecz WOŚP, która powinna po raz kolejny przynieść rekord zbiórki.

A na koncie 27. finału WOŚP już 88 milionów 569 tysięcy i 548 złotych.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares