Jakub Przygoński czwarty w Rajdzie Dakar. Historyczny wyczyn [Wyniki Polaków]

Polski kierowca rajdowy jadąc z belgijskim pilotem, Tomem Colsoulem zakończył rywalizację w 41. edycji najtrudniejszego, terenowego Rajdu Świata, Dakarze na czwartym miejscu i jest to jego najlepsza lokata w historii startów. Przed rokiem był piąty. Wspominając jego starty na motocyklu, najlepszą lokatą była „szczęśliwa szóstka”. Tegoroczną edycję Rajdu Dakar wygrał po raz trzeci[2011,2015,2019] w karierze Katarczyk Nasser Al-Attiyah.

Rajd Dakar 2019. Rusza 41. edycja najcięższego rajdu świata [Szczegóły]

O tym jak ciężki był to rajd niech świadczy chociażby fakt ulokowania 70%  tras na wydmach i grząskim piasku, a o najciekawszych liczbach tego Rajdu przeczytacie tutaj.

Podczas 10 etapów, Kuba Przygoński czterokrotnie dojeżdżał do mety na 3 pozycji i wydaje się, że gdyby nie usterka skrzyni biegów na szóstym etapie, wskoczyłby na podium 41. edycji Rajdu Dakar., a jak powszechnie wiadomo 4 miejsce dla sportowca, to miejsce najgorsze. W tym konkretnym przypadku, trening czyni mistrza, widać wielki progres i doświadczenie Kuby, które z pewnością zaprocentuje.

Jakub Przygoński czwarty w Rajdzie Dakar. Historyczny wyczyn [Wyniki Polaków]

Na 11. pozycji rajd ukończył  litewsko-polski team: Benediktas Vanagas, Sebastian Rozwadowski (Toyota).

fot. Materiały prasowe ORLEN Team [ na zdjęciu Adam Tomiczek]

Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni wynikiem motocyklisty, Adama Tomiczka. Polak ścigający się na KTM, zajął 16 miejsce. Niestety drugi motocyklista, Maciej Giemza kilka dni temu musiał wycofać się z rajdu po awarii silnika. Zwycięzcą Rajdu został Australijczyk Tony Price (KTM).

Bardzo dobrze na Quadzie zaprezentował się Polak, Kamil Wiśniewski, który zajął szóste miejsce w generalnej klasyfikacji. Przed rokiem był dopiero osiemnasty, a przed dwoma laty dziesiąty.

Podsumowując 41 edycję Rajdu Dakar spośród 11 Polaków do Limy dojechało tylko pięciu. Oprócz Maćka Giemzy z rywalizacji odpadli kierowcy samochodów: Aron Domżała i Maciej Marton (Toyota), ich ojcowie jadący lekkim pojazdem UTV Maciej Domżała i Rafał Marton oraz startujący z francuskim kierowcą Szymon Gospodarczyk.

Z pewnością większość z nich wróci do rywalizacji w kolejnej, 42. edycji najtrudniejszego, terenowego Rajdu Świata. Pamiętajcie, że w tym roku na liście nie zobaczyliśmy Rafała Sonika, zwycięzcy Dakaru na Quadzie z  2015 roku.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed