Jakub Przygoński czwarty w Rajdzie Dakar. Historyczny wyczyn [Wyniki Polaków]

Polski kierowca rajdowy jadąc z belgijskim pilotem, Tomem Colsoulem zakończył rywalizację w 41. edycji najtrudniejszego, terenowego Rajdu Świata, Dakarze na czwartym miejscu i jest to jego najlepsza lokata w historii startów. Przed rokiem był piąty. Wspominając jego starty na motocyklu, najlepszą lokatą była „szczęśliwa szóstka”. Tegoroczną edycję Rajdu Dakar wygrał po raz trzeci[2011,2015,2019] w karierze Katarczyk Nasser Al-Attiyah.

Rajd Dakar 2019. Rusza 41. edycja najcięższego rajdu świata [Szczegóły]

O tym jak ciężki był to rajd niech świadczy chociażby fakt ulokowania 70%  tras na wydmach i grząskim piasku, a o najciekawszych liczbach tego Rajdu przeczytacie tutaj.

Podczas 10 etapów, Kuba Przygoński czterokrotnie dojeżdżał do mety na 3 pozycji i wydaje się, że gdyby nie usterka skrzyni biegów na szóstym etapie, wskoczyłby na podium 41. edycji Rajdu Dakar., a jak powszechnie wiadomo 4 miejsce dla sportowca, to miejsce najgorsze. W tym konkretnym przypadku, trening czyni mistrza, widać wielki progres i doświadczenie Kuby, które z pewnością zaprocentuje.

Na 11. pozycji rajd ukończył  litewsko-polski team: Benediktas Vanagas, Sebastian Rozwadowski (Toyota).

Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni wynikiem motocyklisty, Adama Tomiczka. Polak ścigający się na KTM, zajął 16 miejsce. Niestety drugi motocyklista, Maciej Giemza kilka dni temu musiał wycofać się z rajdu po awarii silnika. Zwycięzcą Rajdu został Australijczyk Tony Price (KTM).

Bardzo dobrze na Quadzie zaprezentował się Polak, Kamil Wiśniewski, który zajął szóste miejsce w generalnej klasyfikacji. Przed rokiem był dopiero osiemnasty, a przed dwoma laty dziesiąty.

Podsumowując 41 edycję Rajdu Dakar spośród 11 Polaków do Limy dojechało tylko pięciu. Oprócz Maćka Giemzy z rywalizacji odpadli kierowcy samochodów: Aron Domżała i Maciej Marton (Toyota), ich ojcowie jadący lekkim pojazdem UTV Maciej Domżała i Rafał Marton oraz startujący z francuskim kierowcą Szymon Gospodarczyk.

Z pewnością większość z nich wróci do rywalizacji w kolejnej, 42. edycji najtrudniejszego, terenowego Rajdu Świata. Pamiętajcie, że w tym roku na liście nie zobaczyliśmy Rafała Sonika, zwycięzcy Dakaru na Quadzie z  2015 roku.