WOŚP 2019. Patrycja chciała uzbierać 1000zł i zamknąć zbiórkę. Na koncie jest 15 milionów [Ostatnia Puszka Prezydenta Adamowicza]

Rekordową kwotę blisko 15 milionów złotych wpłacono do wtorkowego późnego wieczora w ramach zbiórki, którą Pani Patrycja Krzemińska z Gdańska rozpoczęła na Facebooku tutaj  pod hasłem „Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP”.

Zbiórka ruszyła 14 stycznia, czyli w dniu śmierci Pawła Adamowicza, śmiertelnie ranionego nożem w czasie koncertu WOŚP podczas niedzielnego finału akcji. Wcześniej prezydent Gdańska sam kwestował na ulicach miasta – i robił to niepierwszy raz.

Zgodnie z regulaminem Facebooka, w przypadku akcji charytatywnych, na których pieniądze zbierane są za pośrednictwem tego portalu społecznościowego, nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty. Jak potwierdziliśmy w polskim oddziale Facebooka, tak będzie też w tym przypadku – całość kwoty zostanie przekazana WOŚP.

Zbiórka powinna zakończyć się o północy, a do tej pory wzięło w niej udział blisko ćwierć miliona użytkowników Facebooka.

Screen FB: Ostatnia Puszka Prezydenta Adamowicza

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed