Kamil Stoch wygrywa. Czterech Polaków w pierwszej „6” konkursu w Oberstdorfie [Historyczny sukces]

Kamil Stoch wygrywa i staje się liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w lotach narciarskich. Wielki dzień dla polskich skoków narciarskich. 

Polacy pokazali wielką klasę podczas niedzielnego konkursu na „mamuciej skoczni” w Oberstdorfie! Czterech Polaków znalazło się w pierwszej „6” zawodów i to chyba największe wyróżnienie naszej ekipy w historii skoków.  Kamil Stoch wygrał, Dawid Kubacki był trzeci, po raz czwarty z rzędu Piotr Żyła uplasował się na 4 lokacie, a Jakub Wolny był szósty.

Kamil Stoch wygrywa. Czterech Polaków w pierwszej „6” konkursu w Oberstdorfie [Historyczny sukces]

fot. Screen TVP Sport

32. Zwycięstwo Kamila Stocha w zawodach Pucharu Świata dało Polakowi pozycję lidera w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w lotach narciarskich w sezonie 2018/2019.

Fot. Screen TVP Sport

Kamil Stoch ma 19 punktów przewagi nad wiceliderem, Niemcem Markusem Eisenbichlerem. Trzecie miejsce zajmuje Piotr Żyła, który traci do Stocha 35 punktów. Czwarty jest Słoweniec, Timi Zajc dzielący miejsce z Dawidem Kubackim. Powyżej nie widzicie świetnie spisującego się Jakuba Wolnego na 12 miejscu. W tym sezonie skoczkowie będą rywalizować jeszcze na dwóch skoczniach do lotów narciarskich: w Vikersund i w Planicy.

Ciekawe liczby Kamila Stocha:

315 – tyle dni czekał na kolejne zwycięstwo w indywidualnym konkursie Pucharu Świata

9- tyle lat z rzędu Kamil Stoch wygrywa przynajmniej jeden konkurs w sezonie skoków narciarskich. Stoch wygrywał przynajmniej jeden konkurs kolejno w 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018  i 2019 roku.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed