Koszykówka. Po 52 latach Polacy zagrają ponownie na Mistrzostwach Świata [Wielki sukces]

W piątkowy wieczór zwycięstwo nad Chorwacją zapewniło awans Reprezentacji Polski w koszykówce mężczyzn na Mistrzostwa świata, które odbędą się w Chinach, a trwać będą od 31 sierpnia do 15 września.

Spotkanie w Varażdinie nie układało się po naszej myśli od samego początku. Przegrywaliśmy w początkowej fazie spotkania nawet 0:14, ale pozbieraliśmy się. Do końca kwarty wynik zmniejszyliśmy prowadzenie Chorwatów do 8 pkt.

Drugą kwartę wygraliśmy 4 pkt (24:20), w trzeciej i czwartej różnica w prowadzeniu Polaków wynosiła 6 pkt (29:23, 16:10). Reprezentacją Polski w głównej mierze do zwycięstwa poprowadził Mateusz Ponitka (20 pkt, 8 zbiórek) oraz  A.J. Slaughter (15 pkt, 5 asyst, 3 zbiórki) i Michał Sokołowski (12 pkt, 3 asysty, 6 zbiórek).

Tym samym awansowaliśmy na Mistrzostwa Świata w Chinach, ale to nie koniec zmagań. Ostatnie spotkanie koszykarze Taylora rozegrają u siebie z Holandią. Początek spotkania o godz. 20.30.

Źródło: Żyjesz.pl/KoszKadra Twitter fot. Andrzej Romański