14. PZU Półmaraton Warszawski. 13 tysięcy uczestników na starcie warszawskiego biegu [Informacja]

Już jutro 13 tysięcy biegaczy i biegaczek rozpocznie zmagania w 14. PZU Półmaratonie Warszawskim.  Bieg zostanie rozegrany w formule IAAF Road Race Silver Label, co powoduje, że już na starcie zobaczycie wielu zawodników z biegowej śmietanki, którzy w swoim portfolio mają naprawdę dobre czasy na dystansie półmaratonu.

Do udziału w 14. PZU Półmaratonie Warszawskim zapisało się ponad 13 tysięcy osób z aż 64 różnych krajów. Wśród zawodników największe szanse na zwycięstwo ma Kenijczyk Peter Cheruyot Kirui oraz Gilbert Masai. Obaj w swoich  „życiówkach” już bili rekord Półmaratonu Warszawskiego, który wynosi 1:00:48.

Wśród Polaków w elicie zobaczymy Wojciecha Kopcia i Kamila Karbowiaka.

Wśród kobiet na 14. PZU Półmaratonie Warszawskim zameldują się pochodzące z Kenii, Naomi Jebet (1:08:19), Naomi Vaati (1:10:17) i Gladys Jeptepkeny Kipkoech (1:10:13).

Z Etiopii w rywalizacji weźmie udział Ganet Gashie Beyene.

Z Konwiktorskiej na Podzamcze

Biegacze wyruszą na trasę pod stadionem Polonii przy ulicy Konwiktorskiej, a skończą przy Parku Fontann. Trasa prowadzi przez Żoliborz, Pragę i Powiśle. – To jedna z niespodzianek, które przygotowaliśmy dla biegaczy – śmieje się dyrektor biegu Marek Tronina. – Co roku trasa się zmieniała, więc ta powtórka z zeszłego roku dla wielu osób może być zaskoczeniem. Ale myślę, że pozytywnym, bo mieliśmy mnóstwo pozytywnych głosów na jej temat po zeszłorocznej edycji – dodaje.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Na trasie z pewnością zobaczycie wiele punktów kibicowania.

14. PZU Półmaraton Warszawski. 13 tysięcy uczestników na starcie warszawskiego biegu [Informacja]

14. PZU Półmaraton Warszawski to dobra okazja, aby połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli bieganie z pomaganiem potrzebującym. Wszystko za sprawą akcji charytatywnej #Biegam Dobrze.

Liczby nas cieszą, pomagają nam w organizacji, czasem nas zaskakują labo mobilizują. Rzadko kiedy jednak któraś z nich potrafi nas wzruszyć. W tym roku jednak tak się stało: tysiąc biegaczy z pomarańczowymi numerami wyróżniającymi uczestników Biegam Dobrze to liczba, która chwyta za serce – przyznaje Marek Tronina.

W ramach akcji #BiegamDobrze uczestnik może zdecydować, kogo chce wesprzeć, ma do wyboru: PAH, Dajemy Dzieciom Siłę, Fundację Rak’n’Roll, Fundację Synapsis, Amnesty International, WWF Polska, Unicef, Non Iron, Fundację Wcześniak, czy Fundację Spartanie Dzieciom.

Dzięki dużemu zainteresowaniu #BiegamDobrze udało się zebrać już ponad 800 tysięcy złotych.

fot. Sportografia.pl
fot. Sportografia.pl

Warto Wiedzieć!!!

Wciąż można zapisać się i zapewnić sobie udział w biegu. Zapisy będą trwać aż do soboty 30. marca. Biuro Zawodów funkcjonuje 29 i 30 marca na terenie COS Torwar, gdzie odbędą się również Targi Sport&Fitness Wiosna 2019.

Wszelkie informacje na temat 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego można znaleźć tutaj

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed