Asics MetaRide. Buty do biegania na długie dystanse [PREMIERA]

W warszawskim Sklepie Biegacza na Powiślu pojawiliśmy się na polskiej premierze Asics MetaRide, butów do biegania, które mają za zadanie przede wszystkim pokazać innowacje w tworzeniu przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. Oficjalna prezentacja odbyła się w Warszawie oraz Poznaniu.

Koncept samego obuwia MetaRide to jedna z najważniejszych innowacji ASICS w ciągu 7 dekad istnienia firmy. But ten został zaprojektowany z myślą o jednym celu: pomóc biegaczom na dłuższym dystansie. Pracę nad tym modelem trwały ponad 2 lata, a cel jaki przyświecał naukowcom w Instytucie Nauki Sportu ASICS w japońskim Kobe to stworzenie butów do biegania w taki sposób, by one minimalizowały ruch w stawie skokowym.

Tym sposobem naukowcy udowadniają, że jest możliwa całkowita redukcja utraty energii w stawie skokowym prawie o 1/5. Może się to okazać prawdziwą rewolucją dla biegaczy długodystansowych, chcących zrealizować pełnię swojego potencjału.

Ten koncept to jedna z najważniejszych innowacji ASICS w ciągu 7 dekad istnienia firmy. But ten został zaprojektowany z myślą o jednym celu: uczynić bieganie dłuższych dystansów łatwiejszym, spełniając ambicję ASICS aby pomóc każdemu biegaczowi „Win The Long Run” – mówił na premierze Maciej Razik, Trade Marketing Account Manager, ASICS Polska.

Asics MetaRide. Buty do biegania na długie dystanse [PREMIERA]

fot. Żyjesz.pl
fot. Żyjesz.pl

Kluczem do stworzenia możliwie najbardziej efektywnego sposobu biegania było odkrycie rewolucyjnej technologii GUIDESOLE. Precyzyjnie wyprofilowana, zaokrąglona podeszwa, przenosząca ciężar ciała na przód, dodatkowo napędza biegacza, dając mu poczucie poruszania się bez wysiłku.

W efekcie powstało obuwie, które pozwala biegaczowi nie tracić energii i dostarcza zupełnie nowych biegowych wrażeń, z potencjałem znacznej poprawy osiągów oraz ochrony, aby wspomagać biegaczy na każdym etapie i pomagać pokonywać im dłuższe dystanse.

Co nam daje Asics MetaRide?

  • redukcję utraty energii w okolicach stawu skokowego
  • zachowanie stabilności, przy zapewnieniu doskonałej trwałości, dopasowania i przyczepności
  • dostarczenie zupełnie nowego biegowego doświadczenia

Najnowszy model ASICS MetaRide dostępny jest od 28 lutego w limitowanych ilościach w Sklepie Biegacza Warszawa Powiśle i Krakowie oraz w Świecie Biegacza w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. Model zakupicie również tutaj. Aktualnie MetaRide kosztują 1025zł i jest to cena sugerowana.

Źródło: Materiały prasowe | Żyjesz.pl

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed