1 Mila. Ruszyły zapisy na wielkie święto stadionowego biegania [Zapisz się]

fot. Materiały prasowe

Ruszyły zapisy na 1 Milę, imprezę biegową, na której każdy może poczuć się jak zawodowiec. Wiek czy staż biegowy nie grają roli – stadion jest dla wszystkich! Przed nami trzecia edycja imprezy, a wraz z nią dużo nowości!

9 czerwca 2019 r. na stadionie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbędą się III Amatorskie Mistrzostwa Polski w biegu na milę. Z dystansem 1609,34m zmagać się będą zarówno amatorzy, jak profesjonalni biegacze. O tytuł Mistrza Polski powalczą także dziennikarze i blogerzy. Poza biegiem głównym, rywalizować będzie można również w sztafetach4x400m, a najmłodsi biegacze powalczą w nowej odsłonie Kinder+Sport Biegów Dzieci.

fot. Materiały prasowe

Wraca moda na lekkoatletykę. Dzięki naszym biegowym bohaterom narodowym, takim jak Marcin Lewandowski czy Ewa Swoboda, biegacze amatorzy na nowo odkryli stadionowe emocje i sami chcą ich doświadczyć. Widzimy też, że uciekają od masowych biegów ulicznych, szukają swoich niszy i coraz częściej chcą biegać na bieżni. Zatem zapraszamy na 1MILĘ! W tym roku zwiększyliśmy limit uczestników na każdym dystansie. Mamy też zupełnie nową propozycję dla naszych uczestników – sztafety 4x400m, idealne dla ekipy znajomych. To niesamowicie emocjonująca konkurencja, która pozwala odkryć bieganie jako sport drużynowy – mówi Tomek Smokowski, dziennikarz sportowy i organizator 1MILI.

1 Mila. Ruszyły zapisy na wielkie święto stadionowego biegania [Zapisz się]

Co zapewnia organizator na tym wydarzeniu? Koszulka dla każdego biegacza, imienne numery startowe, imienne zaproszenia na start w swojej serii, wielki telebim z transmisją LIVE i powtórkami z biegów, profesjonalny komentarz, fotofinisz! Na bieg zapiszesz się tutaj

A dopingu kibiców na trybunach zawodowcy mogą wręcz pozazdrościć. Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej oddaje magię biegania stadionowego! Wyjątkowe będą także atrakcje dla najmłodszych – mówi Marcin Lewandowski, aktualny Halowy Mistrz Europy w biegu na 1500m, ambasador 1 Mili.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Od tego sezonu Biegi Dzieci stają się częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport. Kinder+Sport Biegi Dzieci, rozgrywane na dystansach 100m, 400m i 800m, będą całkowicie darmowe. Rywalizować mogą w nich dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Dodatkowo obok  stadionu stanie miasteczko Kinder+Sport pełne sportowych atrakcji. Przychodząc na 1MILĘ, będzie więc można nie tylko pobiec, ale aktywnie spędzić dzień z całą rodziną!

To jednak nie koniec niespodzianek dla dzieci. Już 6 kwietnia ruszają ogólnorozwojowe Treningi Kinder+Sport otwarte dla wszystkich dzieci, które chcą pobiec w 1 Mili w czerwcu. Treningi również będą bezpłatne. Zapraszamy w soboty o godz. 11:00 na warszawską Agrykolę! Zapisy na biegi w ramach 1 Mili odbywają się przez stronę www.1mila.pl. Trwają do 31 maja lub do wyczerpania limitów.

Warto Wiedzieć!!!

1 MILA to wyjątkowa impreza biegowa, na której każdy może poczuć się jak zawodowiec! Rozgrywana jest na stadionie, na dystansie 1609,34 m, przy oprawie godnej największych mityngów lekkoatletycznych. W biegach startują zarówno amatorzy, jak i profesjonalni biegacze. W tym roku impreza ma już dwie odsłony –w Warszawie(9 czerwca) i w Poznaniu(29 września). Warszawska edycja odbywa się w randze Amatorskich Mistrzostw Polski w biegu na milę. Poza biegiem głównym, rozgrywane są także Kinder+Sport Biegi Dzieci(na 100m, 400m i 800m) oraz Sztafety4x400m.

Ambasadorami imprezy są Halowy Mistrz Europy 2019, Marcin Lewandowski oraz blogerzy biegowi, Katarzyna Gorlo i Bartosz Olszewski [Warszawski biegacz].

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed