Dzień Teatru Publicznego przed nami. Bilety do najlepszych teatrów za 350 groszy [Więcej informacji]

W maju już po raz piąty będziemy mogli uczestniczyć w akcji „Bilet do teatru za grosze”. Tym razem za bilet zapłacimy 350 groszy. Które teatry wezmą udział w akcji? Jakie spektakle będzie można zobaczyć? Sprawdź koniecznie.

Sprzedaż biletów (prowadzona tylko w kasach) rozpocznie się 18 maja. Spektakle będą grane przez cały tydzień – od 18 do 24 maja. Pełny repertuar teatrów znajdziesz tutaj

W tym roku dołączy do niej blisko 100 teatrów publicznych z 40 polskich miast. Tym razem promocyjna cena biletów będzie wynosić 350 groszy, czyli 3,5 zł.

Dzień Teatru Publicznego przed nami. Bilety do najlepszych teatrów za 350 groszy [Więcej informacji]

Piąty Dzień Teatru Publicznego odbywa się pod znakiem sukcesu. Chodzi nie tylko o sukces akcji „Bilet do teatru za grosze”, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ale także rosnącą liczbą widzów w teatrach, a co za tym idzie – większymi wpływami ze sprzedaży biletów.

Tegoroczne 350 groszy odwołuje się też do sukcesu ekonomicznego, jaki stale działający teatr publiczny generuje dla miejsca, w którym działa. Trzeba przypominać, że 1 złotówka dotacji dla teatru wygenerowała w 2017 roku tzw. efekt ekonomiczny w wysokości 3,68 zł tłumaczą organizatorzy akcji

Warto Wiedzieć!

Wydarzenie po raz pierwszy zostało zorganizowane w 2015 roku z okazji 250. rocznicy powołania pierwszego polskiego teatru publicznego. Jej pomysłodawcą jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, który w tym organizuje wydarzenie we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja „Bilet do teatru za grosze” finansowana jest z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed