Joanna Pajkowska. Pierwsza Polka, która samotnie opłynęła świat trasą na Wschód wokół trzech przylądków [Zuch kobieta]

Joanna Pajkowska zakończyła rejs dookoła świata. 23 września ubiegłego roku wyszła w morze i po 218 dniach żeglugi wróciła do portu Plymouth zamykając pętlę wokół globu. Jest pierwszą Polką, która samotnie i bez zawijania do portów opłynęła świat trasą na Wschód wokół trzech przylądków.

Asia i Fanfan weszli wczoraj rano (godz. 0844 BST) do Plymouth, kończąc tym samym wokółziemski samotny rejs bez zawijania do portów. Rejs trwał 216 dni, czyli Asia płynęła szybciej niż samotni żeglarze z odbywających się równolegle dwóch innych imprez samotnych żeglarzy, Golden Globe i Long Route. Asia jest pierwszą Polką, i czwartym polskim żeglarzem, który dokonał takiego wyczynu- czytamy na stronie asiapajkowska.pl

Do 200 tysięcy przebytych mil morskich dopisze kolejne. Tym razem jako pierwsza Polka, która samotnie opłynęła świat wokół trzech przylądków i to bez zawijania do portów.

Polska żeglarka wyszła z portu w Gdyni na początku września ubiegłego roku, by do rejsu dookoła świata wystartować z angielskiego Plymouth. Nie poddała się i kontynuowała trwający siedem miesięcy samotny rejs. Ostatnie kilkaset mil żeglowała w chłodzie i przy silnych sztormach. Na powrót Polki z rejsu czekał cały żeglarski świat. Jest to wielki sukces polskiego żeglarstwa i redakcja Żyjesz.pl zasila grono gratulujących wielkiego wyczynu. Brawo Joanna Pajkowska:)

Źródło: AsiaPajkowska.pl / Żyjesz.pl

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed