Maja Kuczyńska: Polka jedzie do Lille po kolejny tytuł Mistrzostw Świata [Więcej Informacji]

Maja Kuczyńska to jedna z najbardziej znanych twarzy indoor skydivingu – młodej, fascynującej dyscypliny, łączącej akrobatykę ze skokami spadochronowymi, tyle że pod dachem – w tunelu aerodynamicznym. 

Nasza zawodniczka jest na ostatniej prostej w przygotowaniach do najważniejszej imprezy sezonu – Mistrzostw Świata w Lille. O Mai zrobiło się głośno, kiedy w 2015 roku została mistrzynią świata juniorów w pierwszych oficjalnych tego typu zawodach. To wciąż bardzo młoda dyscyplina sportu.

Mistrzostwa Świata w Lille będą dopiero trzecią edycją tej imprezy, poprzednia odbyła się w 2017 roku w Kanadzie. Maja zdobyła tam srebrny medal. W 2018 roku Mistrzostwa Świata nie znalazły się w kalendarzu, wracają do niego teraz, a dokładnie rywalizacja odbędzie się w dniach 16-20 kwietnia w Lille.  Warto dodać, że te widowiskowe akrobacje powietrzne naszej zawodniczki w serwisie YouTube obejrzało już ponad 30 milionów użytkowników.

Drobniutka brunetka, ubrana w aerodynamiczny skafander, w tunelu wydaje się zaprzeczać prawom grawitacji. Maja startuje w kategorii freestyle, co oznacza że jej wy-stępy to powietrzna choreografia, zawierająca elementy akrobacji, ale wymagająca również gracji i odpowiedniej kompozycji układu. Podobnie jak w łyżwiarstwie figurowym, zawodnicy muszą wykonać program obowiązkowy, zawierający określone ruchy, a także program dowolny, w którym popisują się swoimi najlepszymi trickami.

Maja Kuczyńska. Polka jedzie do Lille po kolejny tytuł Mistrzostw Świata [16-20 kwietnia]

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Mistrzostwa Świata obejmują zazwyczaj siedem rund, dwie obowiązkowe i pięć dowolnych. W programie obowiązkowym w dwóch rundach, trwających po 45 sekund, musimy zmieścić 6 wyznaczonych figur. Jesteśmy oceniani zarówno za techniczną jakość wykonania figur, jak i za ich umiejętne wkomponowanie w program. Każda runda dowolna to minuta tańca w powietrzu, oceniana za poziom trudności akrobacji i za ich wartość artystyczną. Freestyle to bardzo subiektywnie oceniana konkurencja – podkreśla zawodniczka Red Bull.

Układ Mai na tegoroczne MŚ jest już gotowy, wymaga jedynie ostatnich szlifów. Na co stać naszą zawodniczkę? Trudno ocenić. Zdaniem samej zainteresowanej grono pretendentów do medali jest spore! W tych mistrzostwach zobaczymy bardzo wielu zawodników, którzy mogą wygrać. Ósemka ma szanse na tytuł i to ta grupa powinna walczyć o miejsca na podium, ale kolejność w tej ósemce dla mnie także będzie niespodzianką. Nikt nie ma ogromnej przewagi nad resztą, wszystko będzie zależało od tego, co najbardziej spodoba się sędziom.

A więc trzymamy kciuki żeby się spodobał i niech Polka wraca z medalem z najcenniejszego kruszcu. O wynikach Mai będziecie mogli przeczytać na Żyjesz.pl

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed