Rusza Orlen Warsaw Marathon. Rywalizacja biegaczek i biegaczy na dwóch dystansach już w najbliższą niedzielę [Szczegóły]

Już 14 kwietnia 2019 r. wystartuje ulicami stolicy 7. Orlen Warsaw Marathon. Rywalizacja odbędzie się na dwóch dystansach – maratońskim, oraz na 10 kilometrów.

W artykule poniżej znajdziecie zapowiedź biegu w naszym dziale sportowym:

ORLEN Warsaw Marathon. Ruszają zapisy na warszawski maraton i bieg na 10km. Pakiety od 55/62 zł [Informacja]

W drugi weekend kwietnia mieszkańcy stolicy powinni przygotować się zarówno na utrudnienia w ruchu samochodowym, jak i w kursowaniu komunikacji miejskiej. Ulicami Warszawy pobiegną wtedy uczestnicy maratonu, biegu OSHEE 10 km oraz Charytatywnego Marszobiegu.

14 kwietnia zmotoryzowani mieszkańcy stolicy powinni omijać okolice stadionu PGE Narodowego, ze szczególnym uwzględnieniem Wybrzeża Szczecińskiego. Ta ulica będzie zamknięta dla ruchu już od 6 rano, a  utrudnienia potrwają na niej do około godziny 16.

Trasa maratonu obejmie następujące dzielnice: Pragę Południe, Mokotów, Śródmieście i Żoliborz. Zmagania rozpoczną się na ulicy Wybrzeże Szczecińskie, tuż przy PGE Narodowym, skąd biegacze wystartują o godzinie 9:00. Limit czasu to 5 godzin i 30 minut od strzału startera.

fot. Materiały prasowe OWM 2019
fot. Materiały prasowe OWM 2019

Na głównych ulicach miasta, między innymi na: Wybrzeżu Kościuszkowskim, Wybrzeżu Gdańskim, i Wybrzeżu Gdyńskim Narodowe Święto biegania dzieli się z kierowcami jezdnią. Dokładnie mówiąc, chodzi o odcinek od ul. Karowej do ul. Krajewskiego. Na użytek biegaczy wyłączony zostanie również tylko jeden pas ruchu zachodniej jezdni Wisłostrady. Cały czas będzie zachowana jej drożność w obu kierunkach.

Podobne ustalenia dotyczą ulicy Czerniakowskiej. Od odcinka przy ul. Suligowskiego, aż do Mostu Poniatowskiego i Jaracza, na potrzeby maratonu będzie wyłączony tylko jeden z trzech pasów zachodniej jezdni. Limit czasu na ukończenie maratonu to wspomniane wyżej 5 godzin i 30 minut, jednak konkretne ulice będą zamykane dla ruchu tylko czasowo i odcinkowo – w zależności od miejsca, w którym w danym czasie będą biegli zawodnicy. Ponadto służby porządkowe podczas całego czasu trwania ORLEN Warsaw Marathon będą dbały o jak najczęstsze włączanie ruchu poprzecznego na ulicach wzdłuż całej trasy biegu.

Maraton rozpoczyna się o godzinie 9:00 i pobiegnie następującymi ulicami:

Aleja Poniatowskiego – Aleja Waszyngtona – Kinowa – Zbaraska – Międzyborska – Aleja Waszyngtona – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego – gen. A.E. Fieldorfa “Nila” – Wał Miedzeszyński – Wybrzeże Szczecińskie – Most Świętokrzyski – Tamka – Leona Kruczkowskiego – Rozbrat – Myśliwiecka – Agrykola – al. Tomasza Hopfera – Myśliwiecka – Piękna – al. Ujazdowskie – al. Jana Chrystiana Szucha – Puławska – Idzikowskiego – Sobieskiego – Belwederska – Jurija Gagarina – Podchorążych – Suligowskiego – Czerniakowska – Solec – Wioślarska – Wybrzeże Szczecińskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – Tamka – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Bonifraterska – Konwiktorska – Zakroczymska – Krajewskiego – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – Most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Aleja Poniatowskiego.

Organizatorzy zapewniają, że trasa powinna być całkowicie przejezdna o 15:00. Ulice w okolicy Saskiej Kępy, będą dostępne już od godziny 10:30. Maraton zniknie z Mokotowa o 12:30, a o 13:30 również w Śródmieściu, po którego ulicach prowadzi część trasy maratonu, nie powinno być już żadnych utrudnień.

Bieg OSHEE na 10 km wystartuje o 9:00 i pobiegnie następującą trasą:

Aleja Poniatowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – Most Świętokrzyski – Tamka – Krakowskie Przedmieście –  Miodowa – Bonifraterska – Konwiktorska – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – Most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Aleja Poniatowskiego.  Limit czasu dla krótszego dystansu to 2 godziny – po tym czasie nie powinno być już żadnych utrudnień.

Dodatkowo, dzień wcześniej na błoniach stadionu PGE Narodowego odbędzie się Charytatywny Marszobieg, który również jest częścią ORLEN Warsaw Marathon. Zamknięte będą ulice Siwca i Sokola przy nasypie kolejowym, oraz Wybrzeże Szczecińskie od Mostu Świętokrzyskiego do Mostu Poniatowskiego – to wszystko w godzinach 15:30-16:45. Start Charytatywnego Marszobiegu planowany jest na godzinę 16:00.

Zarówno dla uczestników, jak i dla mieszkańców Warszawy została uruchomiona specjalna infolinia pod numerem  + 48 22 230 22 70. Z organizatorami można kontaktować się również mailowo pod adresem: info@orlenmarathon.pl.

W sześciu edycjach wydarzenia wzięło udział prawie 200 tys. biegaczy. Narodowe Święto Biegania zadebiutowało w 2013 r. Co roku biegacze mają szansę zmierzyć się z własnymi siłami na dwóch dystansach – maratońskim oraz 10 km. W ramach ORLEN Warsaw Marathon organizowane są również Mistrzostwa Polski w maratonie mężczyzn, a wydarzenie posiada wyróżnienie IAAF Silver Label, przyznawane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF), doceniające wysoki poziom sportowy i organizacyjny maratonu.

Co do zapisów na bieg to po 31 marca można dokonać zapisu w weekend poprzedzający zawody w dniach 11-13 kwietnia w Biurze Zawodów.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed