Wystartował Wings For Life World Run 2019. Uczestnicy tym razem nie biegną dla siebie [Informacja]

Osiem tysięcy zawodników wystartowało w Poznaniu w szóstej edycji biegu charytatywnego Wings For Life World Run. To wyjątkowa rywalizacja bez stałej linii mety – jest nią goniący uczestników samochód, za kierownicą którego i w tym roku zasiadł Adam Małysz.

Na całym świecie o godz. 13 czasu polskiego rozpoczął się bieg dzięki któremu przez 5 lat zebrano kilkadziesiąt milionów euro na badania, które mają w przyszłości znaleźć rozwiązanie na przywrócenie możliwości chodzenia osób z przerwanym rdzeniem kręgowym.

Wings For Life World Run 2019. Biegnę dla tych, którzy biec nie mogą…

Trening przed Wings for Life World Run. Pierwszy Dzień Wiosny z bieganiem w tle [Galeria]

Wings for Life World Run to impreza o charakterze międzynarodowym, a stolica Wielkopolski jest jedną z 12 lokalizacji na całym świecie. Zawodnicy rozpoczęli rywalizację m.in. w Monachium, Zadarze, Wiedniu, Rio de Janeiro, na Florydzie czy Tajwanie.

Poznań po raz szósty zaprosił do tego charytatywnego biegu uczestników zawodów, których przesłaniem jest: „Biegamy dla tych, którzy biec nie mogą”. Całkowity dochód z wpisowego (120 złotych od osoby) przeznaczony jest na rozwój badań nad uszkodzonym rdzeniem kręgowym.

Warto Wiedzieć!

Warto dodać, że 5 lat temu limit uczestników wynosił tylko 1000 uczestników.  Impreza zyskuje na popularności i przynosi coraz większe środki, a polski bieg plasuje się w Top 3 całego przedsięwzięcia jeśli mówimy o skali, produkcji i rozmachu.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed