„Deadline”: Tomasz Kot jako Nikola Tesla. Polak zagra słynnego wynalazcę [Wielkie Wyróżnienie]

Według portalu „Deadline” to właśnie polski aktor, Tomasz Kot wcieli się w rolę Nikoli Tesli, amerykańskiego inżyniera pochodzenia serbskiego, twórcy m.in. radia.Reżyserem i autorem scenariusza do filmu biograficznego o wynalazcy pod oficjalnym tytułem „Nikola” jest Anand Tucker, urodzony w Bangkoku,  znany z takich obrazów jak „Oświadczyny po irlandzku” i „Troje do pary”.

Sam aktor nie kryje wielkiego podekscytowania o czym świadczy jego post na jednym z kanałów społecznościowych:

„Deadline”: Tomasz Kot jako Nikola Tesla. Polak zagra słynnego wynalazcę [Wielkie Wyróżnienie]

Nikola Tesla to serbsko-amerykański wynalazca. Był znany z dziesiątek przełomów w produkcji i transmisji energii elektrycznej na przełomie XIX i XX wieku. Był także prekursorem komunikacji bezprzewodowej i zademonstrował swoje osiągnięcia celebrytom i bogatym mecenasom w jego nowojorskim laboratorium, a także był znany ze swoich umiejętności pokazowych na publicznych wykładach.

Sam reżyser, Anand Tucker mówi o jego wyborach co do produkcji i obsady głównej roli tak:

Nikola Tesla był jednym z najbardziej wpływowych i ważnych umysłów u zarania XX wieku i pod wieloma względami stworzył nasz nowoczesny świat, dzięki samochodom elektrycznym, natychmiastowej łączności przez Internet i globalnej komunikacji. Był także niezwykłym człowiekiem. Tomasz jest znakomitym aktorem, a kiedy zobaczyłem jego niezwykły występ w „Zimnej Wojnie” Pawła Pawlikowskiego, nie miałem wątpliwości co do tego, kto powinien zagrać Teslę.

Producentka filmu, Daria Jovicic mówi o roli Polaka tak:

Jesteśmy podekscytowani możliwością posiadania Tomasza na pokładzie. Jest doskonałym aktorem do tej roli i jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą, aby ożywić wspaniały scenariusz Ananda

Warto Wiedzieć!

Nie wiemy jeszcze nic o pozostałej obsadzie filmu oraz nie znamy daty rozpoczęcia zdjęć.  Nieoficjalnie mówi się o starcie na jesieni tego roku.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed