Rusza Lato z Radiem Festiwal 2019. Jeden festiwal, 4 miasta, 26 wykonawców [Poznaj Szczegóły]

Wszystko zacznie się już w najbliższy piątek w Zakopanem. Lato z Radiem przeniesie się potem do Pucka, Stalowej Woli i wielki finał lata w Krakowie. Jeden festiwal, a wykonawcy od muzyki klasycznej, przez jazz, rock, folk i pop.

Zobaczymy Kayah, ale i Włodka Pawlika, Korteza, Chopin University Big Band, Sławka Uniatowskiego i Kasię Nosowską, Orkiestrę Polskiego Radia i Muńka z nowym zespołem. Będzie też Perfect, Voo Voo, Daria Zawiałow. Na wszystkie koncerty i wydarzenia towarzyszące wstęp jest wolny.

Każdy, kto kocha muzykę, pokocha tegoroczny Festiwal Lata z Radiem – obiecuje Marcin Kusy, szef muzyczny radiowej Jedynki.

„Lato z Radiem Festiwal” 2019 to koncertowe premiery, niecodzienne artystyczne spotkania, niespodzianki, ale też mnóstwo muzycznych wspomnień i wzruszeń – zapowiada autor tracklisty tegorocznej festiwalowej płyty, którą przedpremierowo zdobyć będzie można w Zakopanem, mieście, gdzie tego lata wszystko się zaczyna.

Rusza Lato z Radiem Festiwal 2019. Jeden festiwal, 4 miasta, 26 wykonawców [Poznaj Szczegóły]

fot. Materiały prasowe

28 czerwca usłyszymy tu Włodka Pawlika i jego trio na jazzowo grającego Moniuszkę, Kapelę ze Wsi Warszawa, Warszawskie Combo Taneczne Janka Młynarskiego, przenosząc słuchaczy do przedwojennej Warszawy.

W festiwalową sobotę 29 czerwca czeka publiczność zmiana rytmów: Hanka Rybka, jazzowa wokalistka zakochana w Podhalu i jego muzycznych tradycjach, zaraz potem Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy. Sławek Uniatowski, który z Big Bandem zaczynał swoją karierę oraz Krzysztof Zalewski i na koniec zakopiańskiej sobotniej nocy – Kayah.

W lipcu Lato z Radiem zawita do Pucka. W dniach 19- 20 lipca mieszkańcy i zgromadzeni goście  będą mieli okazję usłyszeć i spotkać Warszawskie Combo Taneczne, Kapelę ze Wsi Warszawa, Chopin University Big Band, Sławka Uniatowskiego oraz Muńka z nowym zespołem i nowym repertuarem.

Do Stalowej Woli 9-10 sierpnia ściągną wielbiciele Korteza, Perfectu, Muńka. Zagrają również Kapela ze Wsi Warszawa, Chopin University Big Band i Sławek Uniatowski.

30-31 sierpnia w Krakowie – wielki finał wakacji z „Latem z Radiem”. Dwa dni, osiemnaście koncertów, atrakcje w różnych punktach miasta. W Krakowie w piątek zagrają: Smolik / Kev Fox, The Dumplings, Barbara Wrońska i Przyjaciele, Król, Przybysz-Przybysz, Muniek z zespołem, Mazolewski/Porter, Fisz Emade Tworzywo, Nosowska, Voo Voo. W sobotę: Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Chopin University Big Band, Anita Lipnicka, Mela Koteluk, Skubas, Julia Pietrucha i Daria Zawiałow.

Dlaczego to robimy? Zeszłoroczny sukces Festiwalowej Gdyni, gdzie przyjechało ponad 100 tys. ludzi sprawił, że nabraliśmy apetytu na więcej – mówi prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski.

Skoro słuchacze Polskiego Radia tak kochają muzykę i to tę ambitną, dlaczego mielibyśmy ograniczać się do jednego miasta i jednego terminu? Nasz festiwal będzie cieszył publiczność i słuchaczy przez całe wakacje – dodaje.

Warto Wiedzieć!!!

Większość wydarzeń festiwalowych można będzie śledzić na bieżąco dzięki streamingom na portalu Polskiego Radia oraz w mediach społecznościowych. Koncerty transmitowane będą na antenach Polskiego Radia, z każdego z festiwalowych miast nadawane będą znane i cenione audycje z udziałem publiczności (m.in. Zapraszamy do Trójki, Markomania, Muzyczna Jedynka, Dwójka na miejscu i PlanAir Czwórki).

W strefach festiwalowych Muzycznej, Familijnej i Relaksu każdy znajdzie coś interesującego dla siebie: spotkania z gwiazdami, dziennikarzami muzycznymi, gry i zabawy edukacyjne dla dzieci, warsztaty radiowe, odrobina ruchu z prowadzącymi „Gimnastykę poranną” w radiowej Jedynce, czy ekipą kultowej audycji „Lato z Radiem”, na której wychowały się pokolenia Polaków.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed