29. Bieg Powstania Warszawskiego. 10 tysięcy uczestników już zapisało się na ten wyjątkowy bieg [Zapowiedź]

Nieco ponad trzy tygodnie i wystartujemy w kolejnej odsłonie Warszawskiej Triady Biegowej – 29. Biegu Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia 1944 roku stolica wystąpiła zbrojnie przeciwko niemieckiemu okupantowi. Padły strzały, rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. Trwało 63 dni, do 3 października i kosztowało życie ponad 200 tys. mieszkańców stolicy. Przeszło do historii jako niebywały akt heroizmu.

Tysiąc płonących zniczy, mrok i minuta ciszy. W takiej oprawie 27 lipca (sobota) o godz. 21.00 rozpocznie się 29. Bieg Powstania Warszawskiego. Ta wyjątkowa impreza powstała, by uczcić rocznicę wydarzeń sprzed ponad pół wieku.

Bieg Powstania Warszawskiego jest jednym z najpopularniejszych i największych biegów, organizowanych na terenie Warszawy. Ze swoją niezwykłą, wieczorną oprawą, historyczną trasą, oświetloną zniczami, wpisuje się w formę i tradycję corocznych obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego – tak istotnych dla każdego mieszkańca Warszawy. W tym roku ponownie do wyboru będą dwa dystanse, 5 lub 10 kilometrów. Planowana jest liczba 13 000 uczestników.

29. Bieg Powstania Warszawskiego. Omawiamy trasę biegu na dystansie 5 oraz 10km

Trasa na dystansie 5 km przebiega ulicami: Bonifraterską do ul. Miodowej, Krakowskim Przedmieściem i Karową, następnie skręt w Wybrzeże Kościuszkowskie. Na Wybrzeżu Gdańskim na wysokości kamienia – Pomnika Pracy Nauczycieli nawrót, następnie dobieg ul. Sanguszki do mety na ul. Konwiktorskiej.

UWAGA! Progi spowalniające na ul. Miodowej, nawrót na Wybrzeżu Gdańskim o 180o

Trasa na dystansie 10 km przebiega ulicami: Bonifraterską do ul. Miodowej, Krakowskim Przedmieściem i Karową, następnie skręt w ul. Dobrą, Lipową do Browarnej, Topiel i Kruczkowskiego. Po skręcie w Ludną do ul. Czerniakowskiej, a następnie ul. Wilanowską do Wioślarskiej, Wybrzeżem Kościuszkowskim /w tym tunelem/ do ul. Krajewskiego, Zakroczymskiej i mety na ul. Konwiktorskiej.

UWAGA! Progi spowalniające na ul. Miodowej, Czerniakowskiej oraz Wilanowskiej.

Biuro zawodów i punkt wydawania pakietów startowych będzie mieścić się w Sali im. Stefana Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, wejście od strony ul. Marszałkowskiej (po prawej stronie od schodów głównych do PKiN).

Depozyty znajdować się będą na terenie parkingu Ośrodka Polonia, ul. Konwiktorska 6.
Będą dostępne w godzinach 18.00 – 23.30.

29. Bieg Powstania Warszawskiego. Zaprezentowano oficjalną koszulkę biegu z okazji 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

fot. Materiały prasowe Aktywna Warszawa

Podczas 29. Biegu Powstania Warszawskiego przewidziane jest wiele atrakcji zarówno dla uczestników jak i kibiców m.in. spotkanie z kombatantami – uczestnikami Powstania Warszawskiego oraz rekonstrukcje historyczne.

Patronem medialnym Warszawskiej Triady Biegowej jest Żyjesz.pl

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed