Badwater 135. Patrycja Bereznowska pokonała 217 km najtrudniejszego biegu na świecie w 24 godziny i 13 minut [WOW]

Polka pokonała prawie wszystkich mężczyzn, ustępując jedynie Japończykowi Yoshihiko Ishikawie. Przebiegła 135 mil, czyli 217 km, w rekordowym czasie 24 godzin, 13 minut i 24 sekund. Zawody w Dolinie Śmierci uchodzą za najcięższy ultramaraton na świecie.

Jak wygląda trasa tego biegu? Uczestnicy startują z wyschniętego jeziora Badwater, 86 m poniżej poziomu morza (najniższy punkt Ameryki Północnej), a następnie pokonują trasę przemierzając Dolinę Śmierci. Meta to Whitney Portal (2548 m n.p.m.)

Suma przewyższeń wynosi 4000 m. W lipcu temperatura w Dolinie Śmierci przekracza 40 stopni Celsjusza stąd też wielkie wyzwanie przed zawodnikami, bo przecież nie skryją się przed słońcem. Polka naprawdę pokazała wielką klasę i niesamowitą odwagę, startując i będąc prawie najlepszą na tych zawodach.

Warto Wiedzieć!!!

Patrycja Bereznowska została nie tylko rekordzistką najtrudniejszego biegu na świecie, ale przede wszystkim Mistrzynią w kategorii Kobiet oraz Vice Mistrzynią open w biegu Badwater 135 z czasem 24:13:24. Pobiła rekord o ponad półtorej godziny! Patrycja uzyskała najlepszy wynik ze wszystkich Polaków startujących na przestrzeni 42. letniej edycji tego ultramaratonu.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.