Opener 2019. Rozpoczyna się jeden z największych festiwali muzycznych w naszym kraju. Kto zagra? [Line-Up]

Wystartował Opener Festival. Jeden z największych festiwali w Europie o godz. 15 otworzył swoje muzyczne włości w Gdyni dla setek tysięcy fanów nie tylko muzycznych brzmień. Nie został wyprzedany, a więc może nie być tak tłoczno no i też jak zawsze pogoda stoi pod znakiem zapytania. Lepiej zabrać ciepłe ubrania.

Strefy kina, kabaretu, mody, aktywności miejskiej i dialogu obywatelskiego z RPO, różne kuchnie świata –  wyboru kuchnia meksykańska, tajska, włoska, w tym pizze i makarony w tym sporo miejscówek Vege, strefy z alkoholami oraz tak ważna inicjatywa jak strefa Shelter, która miejmy nadzieję, nie będzie strefą obleganą.

Dlaczego? To specjalne miejsca dla wszystkich tych, którzy szukają pomocy, stali się ofiarami napaści lub molestowania. Psychologowie oraz wyspecjalizowane służby postarają się, aby każda osoba otrzymała wsparcie. Do tego miejsca można przyjść samemu lub – w razie potrzeby – poprosić kogoś z obsługi festiwalu o zaprowadzenie. Bezpieczeństwo ponad wszystko – Brawo Alter Art.

Na festiwalowych scenach wystąpią zarówno polskie, jak i zagraniczne gwiazdy, m.in. Travis Scott, Diplo, Kylie Minogue,  Fisz Amade Tworzywo, Sokół, Rosalia, Asap Rocky czy Lana del Rey.

Opener 2019. Rozpoczyna się jeden z największych festiwali muzycznych w naszym kraju. Kto zagra? [Line-Up]

Opener_2019_running_order_03_1

Opener_2019_running_order_04_1

Opener_2019_running_order_05_1

fot. Materiały prasowe Alter Art
fot. Materiały prasowe Alter Art

Opener 2019. Nie zabraknie obcowania z kulturą wyższą

Festiwal nie tylko muzyką stoi. Fani kina będą mogli obejrzeć projekcje filmowe w strefie „AlterKino”. Cztery sekcje: Moc Kobiet, Muzyka & Rewolucje, Sztuka & Wizje oraz My, Ludzie starają się uchwycić najistotniejsze zjawiska artystyczne i społeczne, ze znaczącym udziałem obrazów skoncentrowanych na twórczości muzycznej.

Netflix przygotował premierę trzeciego sezonu „Stranger Things”. W całym Trójmieście promuje już serial (m.in. specjalnie pomalowaną SKM-ką), a premiera zaplanowana jest na 4 lipca. M.in. na Openerze, gdzie pojawi się specjalna strefa serialu, w której będzie można pograć w kultowe gry arkadowe jak Donkey Kong, a gośćmi będą Caleb McLaughlin i Finn Wolfhard, czyli młodzi aktorzy odgrywający postaci Lucasa i Mike’a. Podczas spotkania o godz. 17 w Alter Stage będzie można zadać pytania gwiazdom serialu.

W strefie Teatru będziecie mogli obejrzeć takie przedstawienia jak „Inni Ludzie” TR Warszawa, spektakl w reżyserii Grzegorza Jarzyny, a w obsadzie między innymi zobaczycie Marcina Czarnika, Rafała Maćkowiaka, Aleksandrę Popławską, Tomasza Tyndyka, Adama Woronowicza, Yacine’a Zmita czy Agnieszkę Żulewską. czy „Wyjeżdżamy” Krzysztofa Warlikowskiego i Nowego Teatru z Warszawy, a w obsadzie zobaczycie Agatę Buzek, Magdalenę Cielecką, Ewę Dałkowską, Maję Ostaszewską, Jaśminę Polak, Magdalenę Popławską, Ewę Skibińską, Andrzeja Chyrę, Bartosza Gelnera, Marka Kalitę, Zygmunta Malanowicza, Jacka Poniedziałka oraz Macieja Stuhra.

Warto Wiedzieć!

Opener Festival odbywa się w dniach 3-6 lipca na terenie lotniska w Gdyni-Kosakowie. Wszystkie rodzaje biletów wciąż są dostępne. Można je nabyć bezpośrednio u organizatora lub w jednym z punktów partnerskich. Więcej informacji o festiwalu tutaj

  • Karnet 4-dniowy: 639 zł,
  • karnet 4-dniowy z polem namiotowym: 739 zł,
  • karnet weekendowy: 439 zł,
  • karnet weekendowy z polem namiotowym: 509 zł,
  • bilety jednodniowe: 289 zł.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed